18 Haziran 2019 Salı

Bir Diriliş Destanı Çanakkale Konseri Büyük İlgi Gördü

“Bir Diriliş Destanı Çanakkale” konseri büyük bir ilgi gördü. İtilaf Devletleri’nin Gelibolu Yarımadasını tahliyelerinin 103. Yıldönümünde, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “Bir Diriliş Destanı Çanakkale” konseri büyük

Bir Diriliş Destanı Çanakkale Konseri Büyük İlgi Gördü
Haber Giriş Tarihi: 11 Ocak 2019 17:23 Güncelleme: Güncel Haberler

“Bir Diriliş Destanı Çanakkale” konseri büyük bir ilgi gördü.

İtilaf Devletleri’nin Gelibolu Yarımadasını tahliyelerinin 103. Yıldönümünde, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “Bir Diriliş Destanı Çanakkale” konseri büyük ilgi gördü.

İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Bir Diriliş Destanı Çanakkale” isimli Türk Halk Müziği konserine; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarih Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

TRT Avaz Kanalında canlı olarak yayınlanan Türk Halk Müziği konserinde sahne alan sanatçılar; birbirinden değerli eserler seslendirdiler.

Vatandaşlar tarafından büyük beğeni ve alkış alan Türk Halk Müziği konserinin sonrasında Vali Tavlı ve Tarihi Alan Başkan Kaşdemir, sahnede Şef Ömer Hayri Uzun ve sanatçıları tebrik ettiler.

Paylaş:
Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu

Güncel Haberler

Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu

Çanakkale'de Mavi Bayraklı plaj sayısı bu yıl 3 oldu. Güzelyalı Halk Plajı, Mega Beach ve Yeni Kordon da ki Barış

Troya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi’ Adayı Oldu

Güncel Haberler

Troya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi’ Adayı Oldu

Çanakkale'de 5 bin yıllık Troya Antik Kenti girişinde bulunan 12 bin 750 metrekare kapalı alana sahip Troya Müzesi, Avrupa Müze

Çanakkale Sokakları Göle Döndü

Güncel Haberler

Çanakkale Sokakları Göle Döndü

Çanakkale’de sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış, nedeniyle bazı cadde ve sokaklar göle