Bisikletiyle Ankara’dan Çanakkale’ye Geldi

Ankara'da yaşayan 74 yaşındaki Fahri Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi törenlerine katılmak için bisikletiyle pedal çevirerek Çanakkale’ye geldi.

Bisikletiyle Ankara’dan Çanakkale’ye Geldi
Haber Giriş Tarihi: 17 Mart 2019 16:17 Güncel Haberler

Her yıl olduğu gibi bu yılda bisikletiyle Ankara’dan Çanakkale’ye geldi.

Ankara’da yaşayan 74 yaşındaki Fahri Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi törenlerine katılmak için her yıl pedal çevirerek Çanakkale’ye geliyor.

Ankara’dan bisikletiyle yola çıkan Fahri Yılmaz, bu gün Çanakkale’ye ulaştı. Kordon boyunda gazetecilerle sohbet eden Fahri Yılmaz, her yıl Çanakkale’ye gelip şehitlere borcunu manevi anlamda ödemeye çalıştığını söyledi. Çanakkale topraklarına ayak basmasından itibaren çok değişik duygulara kapıldığını vurgulayan Yılmaz, “74 yaşındayım. Bir kenara çekilip, oturup dinlenmem gerekiyor ancak yapamıyorum. Her yıl 18 Mart gelsin diye adeta takvimin başında bekliyorum. Çanakkale benim için çok farklı anlamlar ifade ediyor. Ankara’dan yola çıktığımdan itibaren buraya kadar olan uzaklık birdenbire kısalıyor benim için.” diye konuştu.

Fahri Yılmaz, 13 yılı kesintisiz olmak üzere 16 yıldır tek başına gönülden isteyerek pedal çevirdiğini söyleyerek, yola çıkarken kendisine destek olanların da selamlarını Çanakkale’ye getirdiğini söyledi.

“Burası bizim manevi başkentimiz. Çanakkale, kurtuluş mücadelemizin başladığı yer. Her geldiğimde, şehitlerin huzuruna ayak bastığımda, buranın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyorum. Vatanımız kolay kazanılmadı. Tüm insanlarımızın bunu iyi bilmesi gerekiyor. Ölene kadar buraya gelmek istiyorum. Çanakkale’ye hiç gelmemiş, şehitliği dolaşıp şühedaya dua etmemiş tüm vatandaşlarımızı da bu güzelliği görmeye davet ediyorum. Allah başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizden razı olsun. Allah’ım bu vatanımızı korusun.” İfadelerini kullandı.

Fahri Yılmaz, 16 yılda törenler için yaklaşık olarak 13 bin kilometre pedal çevirdiğini sözlerine ekledi.

Paylaş:
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

Güncel Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan saat 13.30’da “1915 Çanakkale Köprüsü Keson Batırma

Genç Girişimciler Kurulu Çanakkale Valisini Ziyaret Etti

Güncel Haberler

Genç Girişimciler Kurulu Çanakkale Valisini Ziyaret Etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret

Beşiktaşlılar Derneği’nden Valiliğe Ziyaret

Güncel Haberler

Beşiktaşlılar Derneği’nden Valiliğe Ziyaret

Çanakkale Beşiktaşlılar Derneği Sporcuları Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'yı ziyaret