04 Temmuz 2022 Pazartesi

Bisikletiyle Ankara’dan Çanakkale’ye Geldi

Ankara'da yaşayan 74 yaşındaki Fahri Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi törenlerine katılmak için bisikletiyle pedal çevirerek Çanakkale’ye geldi.

Bisikletiyle Ankara’dan Çanakkale’ye Geldi
Haber Giriş Tarihi: 17 Mart 2019 16:17 Güncel Haberler

Her yıl olduğu gibi bu yılda bisikletiyle Ankara’dan Çanakkale’ye geldi.

Ankara’da yaşayan 74 yaşındaki Fahri Yılmaz, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi törenlerine katılmak için her yıl pedal çevirerek Çanakkale’ye geliyor.

Ankara’dan bisikletiyle yola çıkan Fahri Yılmaz, bu gün Çanakkale’ye ulaştı. Kordon boyunda gazetecilerle sohbet eden Fahri Yılmaz, her yıl Çanakkale’ye gelip şehitlere borcunu manevi anlamda ödemeye çalıştığını söyledi. Çanakkale topraklarına ayak basmasından itibaren çok değişik duygulara kapıldığını vurgulayan Yılmaz, “74 yaşındayım. Bir kenara çekilip, oturup dinlenmem gerekiyor ancak yapamıyorum. Her yıl 18 Mart gelsin diye adeta takvimin başında bekliyorum. Çanakkale benim için çok farklı anlamlar ifade ediyor. Ankara’dan yola çıktığımdan itibaren buraya kadar olan uzaklık birdenbire kısalıyor benim için.” diye konuştu.

Fahri Yılmaz, 13 yılı kesintisiz olmak üzere 16 yıldır tek başına gönülden isteyerek pedal çevirdiğini söyleyerek, yola çıkarken kendisine destek olanların da selamlarını Çanakkale’ye getirdiğini söyledi.

“Burası bizim manevi başkentimiz. Çanakkale, kurtuluş mücadelemizin başladığı yer. Her geldiğimde, şehitlerin huzuruna ayak bastığımda, buranın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyorum. Vatanımız kolay kazanılmadı. Tüm insanlarımızın bunu iyi bilmesi gerekiyor. Ölene kadar buraya gelmek istiyorum. Çanakkale’ye hiç gelmemiş, şehitliği dolaşıp şühedaya dua etmemiş tüm vatandaşlarımızı da bu güzelliği görmeye davet ediyorum. Allah başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizden razı olsun. Allah’ım bu vatanımızı korusun.” İfadelerini kullandı.

Fahri Yılmaz, 16 yılda törenler için yaklaşık olarak 13 bin kilometre pedal çevirdiğini sözlerine ekledi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde