Reklam

Bülent Turan Terzioğlu Kampüs Camii’sini Ziyaret Etti

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü’nde yapımı süren Terzioğlu Kampüs Camii ve Külliyesi’ni ziyaret etti. 2014 senesinde yapılmaya başlanan caminin bir sene içerisinde kabasının ikinci senede ise tamamen

Bülent Turan Terzioğlu Kampüs Camii’sini Ziyaret Etti
Haber Giriş Tarihi: 06 Ağustos 2018 14:03 Güncel Haberler

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü’nde yapımı süren Terzioğlu Kampüs Camii ve Külliyesi’ni ziyaret etti.

2014 senesinde yapılmaya başlanan caminin bir sene içerisinde kabasının ikinci senede ise tamamen bitirilerek ibadete açılması bekleniyordu. Osmanlı Cami mimarsinin geldiği son nokta olarak düşünülen Sultan Ahmet Camii modeli dikkate alınarak tasarlanan cami, avlusu dahil olmak üzere 15.000 kişi aynı anda ibadet edebilecek.

Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’nun bulunduğu ekip, ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü’nde yapımı süren Terzioğlu Kampüs Camii ve Külliyesi’ni ziyaret etti. Ziyaretinde şu açıklamara yer verdi; “Mimarisi ile, Türk İslam mimarisinin yıldızı olan Sultan Ahmet Camii’nin izlerini taşıyan 30.000 m2 alana sahip, 15.000 kişinin ibadet edebileceği Terzioplu Kampüs Camii ve Külliyesinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledik. Tamamlandığı zaman Çanakkale Boğazı’nda ayrı bir simge olacak.”

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya