24 Nisan 2019 Çarşamba

Çanakkale’de Öncelik Yayanın

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması hedefi ile Cumhuriyet Bulvarı’nda bir dizi etkinlik düzenlendi.

Çanakkale’de Öncelik Yayanın
Haber Giriş Tarihi: 09 Şubat 2019 18:12 Güncel Haberler

İçişleri Bakanlığı’nın trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması hedefi ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile düzenlenen etkinlik Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın katılımı ile yapıldı.

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması hedefi ile Vali Tavlı, öğrenciler ile birlikte Cumhuriyet Bulvarı’nda yaya geçidini kullanarak karşıya geçti.

Vali Tavlı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun öncülüğünde Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’mizde de bütün ilçelerimiz ile beraber “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganı ile trafik konusunda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Trafik konusunda bugüne kadar büyük hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi ifade etmek istiyorum. İnşallah, bundan sonrada trafikteki hassasiyetimiz devam edecektir. 2019 senesinde trafik konusundaki bütün etkinliklere ve farkındalık çalışmalarına bütün basınımız, vatandaşlarımız ve öğrencilerimizin verdiği destek ile birlikte devam edeceğiz.” dedi.

Paylaş:
Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Güncel Haberler

Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Türk Yıldızları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması sebebiyle Şehitler Abidesi'nde muhteşem bir gösteri

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Güncel Haberler

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Çanakkale Kara Savaşları'nın 104. Yılında, savaşta şehit olan Mevlevi Alayı’nı anmak ve Çanakkale Ruhunu anlatmak amacıyla her yıl düzenlenen “Cepheye

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Güncel Haberler

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Çanakkaleli üreticilerinde katıldığı İstanbul Peynir Festivali'nde Çanakkale Peyniri yoğun ilgi