29 Şubat 2024 Perşembe

Çanakkale Denizi Temizlendi

Çanakkale ve çevresinde, denizlerde terkedilmiş av araçları temizlendi. Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından 2014 senesinde başlatılan "Denizlerin Terkedilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi"çerçevesinde Çanakkale ve çevresinde

Çanakkale Denizi Temizlendi
Haber Giriş Tarihi: 27 Aralık 2018 18:48 Güncel Haberler

Çanakkale ve çevresinde, denizlerde terkedilmiş av araçları temizlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından 2014 senesinde başlatılan “Denizlerin Terkedilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi”çerçevesinde Çanakkale ve çevresinde “Hayalet Ağ” diye tabir edilen denizlerde terkedilmiş av araçlarının temizliği çalışmaları tamamlandı.

Proje kapsamında 0-40 metre aralığındaki derinliklerde dalma yöntemi ile terk edilmiş av araçlarının tespiti, fotoğraf ve video çekimleri, markalanması ve çıkarılması, satha getirilmesi, nakledilmesi, sergilenmesi ve bertaraf işlemleri gerçekleştirildi.

2016 senesinde Gökçeada ve Bozcaada çevresinde uygulamaya konulan Proje sonucunda; on üç lokasyon belirlenerek bu lokasyonlarda 408.200 m2 denizalanı taranarak ve yaklaşık üç bin m2 ağ denizden temizlendi.

2017 senesinde Çanakkale Boğazında on iki lokasyon da çalışmalar gerçekleştirdi. Bu lokasyonlar içerisinde 56.500 m2 alan taranarak on bir bin m2 ağ denizden temizlendi.

2018 senesinde de süren projede Çanakkale Boğazı ve Marmara Denizinde on iki lokasyon da çalışma yapıldı. Bu lokasyonlar içerisinde yirmi bin m2 alan taranarak 3.750 m2 ağ denizden temizlendi.

2018 yılı itibari ile toplam otuz yedi lokasyon da yaklaşık olarak 484.700 m2 alan taranarak, 17.550 m2 ağ denizlerden temizlendi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde