“Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi” Kurulacak

“Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi” kurulmasına yönelik iş birliği protokolü Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı arasında imzalandı.

“Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi” Kurulacak
Haber Giriş Tarihi: 02 Temmuz 2019 16:12 Güncel Haberler

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı arasında “Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi” kurulmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Bugün Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlük Binası’nda düzenlenen imza törenine Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, SBÜ Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl ve kurum amirleri katıldı.

Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir yaptığı konuşmada, “Bu müstesna topraklara hizmet ederken hiç beklemediğimiz bir anda Sağlık Bilimleri Üniversitemizden bize bir heyet geldi. ‘Biz de buraya yapılan hizmetlere katkı vermek, yardımcı olmak istiyoruz.’ dediler. Böyle bir teklifle gelince biz çok mutlu olduk. Hemen çalışmaya başladıktan sonra Tarihi Alan’da Çanakkale Şehitlikleri’nde bir eksiklik olan askeri hastane müzesinin tamamlanmasında büyük bir rol oynandı. Şükür ki beraber tamamladığımız müze Tarihi Alan’da en çok ziyaret edilen noktaların başında yer almaya başladı.” dedi.

Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise törende yaptığı konuşmada, Türk tarihinin altın sayfalarından olan, eşsiz kahramanlıkların yaşandığı, vatan ve millet sevgisinin sembolleştiği, ülkenin her köşesinden gelen gençlerin kutsal saydığı değerler için canını feda ederek “Çanakkale geçilmez” destanını yazdığı Gelibolu Yarımadası’nda kurulacak müze için protokol imzaladıklarını ifade etti.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı arasında yapılan ön protokol gereğince “Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi” en kısa sürede başlatılacak.

Paylaş:
“15 Temmuz Direnişi” Konulu Konferans Düzenlendi

Güncel Haberler

“15 Temmuz Direnişi” Konulu Konferans Düzenlendi

15 Temmuz'un 3 yılı etkinlikleri kapsamında “Milli İradeye Vurulan Darbe: Türkiye’de Askeri Müdahaleler ve 15 Temmuz Direnişi” konulu konferans

15 Temmuz Şehitler Abidesi’nde Törenle Kutlandı

Güncel Haberler

15 Temmuz Şehitler Abidesi’nde Törenle Kutlandı

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3’üncü yılı olması sebebiyle Çanakkale Valiliği'nin himayesinde Çanakkale Şehitler Abidesi'nde tören

Tarihi Alan Başkanı’ndan 15 Temmuz Mesajı

Güncel Haberler

Tarihi Alan Başkanı’ndan 15 Temmuz Mesajı

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" olması sebebiyle mesaj