Reklam

Çanakkale Şehitler Abidesi Camisi Açılıyor

Çanakkale Şehitler Abidesi Camisi’nin 18 Mart törenleri sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak.

Çanakkale Şehitler Abidesi Camisi Açılıyor
Haber Giriş Tarihi: 17 Mart 2019 15:23 Güncel Haberler

Çanakkale Şehitler Abidesi Camisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla törenle ibadete açılacak.

Tarihi Alanda Gelibolu Yarımadası’nın Hisarlık Tepe mevkiinde yapımı tamamlanan cami için yaklaşık 4 milyon lira harcandı. Camide 250 metreküp sarıçam ahşabı kullanıldı. Minaresi için Antalya’dan getirilen limra taşı kullanıldı. Caminin dışı doğaya uygun şekilde aşı boyasıyla boyanarak modern bir görünüm kazandırıldı.
Aynı anda 350 kişinin ibadet edebileceği cami için yaklaşık 4 milyon lira harcandı.

Açılışa hazır hale getirilen camide aynı anda 350 kişi ibadet edebilecek. Giriş kısmına, “Allah yolunda öldürülenler için ‘ölüler’ demeyin. Hayır, onlar diridirler fakat siz bilemezsiniz.” ayetinin yazılı olduğu tabela, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir tarafından asıldı.

Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok özel ve güzel bir caminin inşasının tamamlandığını söyleyerek, caminin yapımında THY OPET Havacılık Yakıtları AŞ firmasının da katkısının olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:
“Verilen desteklerle beraber ortaya çok şirin, butik ve güzel bir cami çıktı. Camiyi yarın uygun görülürse güzel bir katılımla Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ibadete açacağız. Bu camide 350 kişi aynı anda ibadet edebilecek. Bu sayı çok büyük bir ihtiyacın karşılanması anlamında geliyor. Buraya gelenler ibadet etme ve namaz kılma ihtiyaçlarını burada karşılayabilecekler. İnşallah huzur içerisinde vatandaşlarımız burada ibadetlerini yapabilecekler.”

Çanakkale Şehitler Abidesi Camisi’nin 18 Mart törenleri sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılması bekleniyor.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya