Çanakkale Teknopark Daha Erken Açılacak

Çanakkale Teknopark, yapılan toplantı sonucunda daha erken açılacağı açıklandı.

Çanakkale Teknopark Daha Erken Açılacak
Haber Giriş Tarihi: 09 Şubat 2019 17:13 Güncel Haberler

Çanakkale Teknopark’ta Sanayi ve İşbirliği Projeleri toplantısı Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge ve Teşvikleri Genel Müdürlüğü Sanayi İşbirliği Programları Dairesi Başkanı Hande Ünal tarafından Çanakkale Teknopark’ta faaliyet gösteren  girişimci firmalara, kamu alımlarında yeniliği, yerlileşmeyi ve teknoloji transferini teşvik etmek ve kamu alımları yolu ile yerli sanayinin geliştirilmesini sağlamak hedefi ile oluşturulan “Sanayi İşbirliği Projeleri” uygulamaları ile ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Erkan Bil, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu ve girişimci firma temsilcilerinin katılmış olduğu toplantıda bir değerlendirmede bulunan Vali Tavlı; “Sayın Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde başlatılan ve sürdürülen Yerli ve Milli Teknoloji hamlesinde Çanakkale olarak şehrimize ve tarihimize yakışır şekilde biz de yerimizi alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Tavlı, “Tüm teknolojik altyapısı ve sosyal imkanları ile girişimci ve yatırımcılarımıza hazırlamış olduğumuz, şehrimizin vizyon projelerinden olan, bölgemizde nitelikli işgücünün artmasına, Araştırma geliştirme ve inovasyon ekosisteminin oluşmasına ve yerli teknolojilerin üretilmesine vesile olacak Çanakkale Teknopark yerleşkemizi planlanan bitiş tarihinden önce tamamlayarak yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğiz.” diyerek katılımcılara teşekkür ettii.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde