Çanakkale’de Basın Sergide Buluştu

Çanakkale’de Basın Sergide Buluştu

Çanakkale’de basın, “Basında Troya” isimli sergide buluştu.

Çanakkale Valiliği tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde düzenlenen “Basında Troya” sergisinde Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale basını ile bir araya geldi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale Evinde sergi açılışı öncesinde Vali Tavlı, basın mensuplarına yönelik yapmış olduğu konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 2018 Troya Yılı ile beraber Troya Antik Kenti ve Çanakkale’nin kültürel doğal tarihsel değerlerini basın yayın kuruluşlarının desteği ile tüm dünyaya tanıtmak için sene boyunca ulusal ve uluslararası tanıtım çalışmaları yapılmış olduğunu belirtti.
Vali Tavlı, 2018 Troya Yılı boyunca gerçekleştirilen faaliyetlere özel sektör, sanatçı, vatandaş, sporcu, akademisyen ve özellikle basının vermiş olduğunu destek sayesinde Çanakkale’nin uluslararası işbirlikleri, spor, kültür, sanat ve bilim etkinlikleri ile dünyanın buluştuğu bir merkez haline geldiğini vurguladı.

2018 Troya Yılı’nın ve Çanakkale’nin tarihi, kültürel güzelliklerinin hem ulusal hem de uluslararası basında yer almasında ve tüm dünyaya tanıtılmasında basın mensuplarının emeği ve katkıları olduğunu kaydeden Vali Tavlı, basın mensuplarına katkılarında dolayı teşekkür ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Vali Tavlı konuşmasının sonrasında 2018 Troya Yılına sundukları katkılardan dolayı yerel gazete sahipleri, yazı işleri müdürleri, televizyon ve ajans temsilcilerine teşekkür plaketi vererek teşekkür etti.

Basın çalışanlarına karanfil vererek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü de kutlayan Vali Tavlı ajans ve gazetelerin 2018 Troya Yılı ile ilgili yaptıkları haberlerden derlenen “Basında Troya” isimli serginin açılışını gazeteciler ile birlikte yaptı.

Basın çalışanları sergiyi gezen Vali Tavlı, yapılan haberleri basın mensupları ile birlikte değerlendirdi.

Basında Troya Çanakkale

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Gazi Ortaokulu Öğrencileri İstanbul’da20 Ocak 2019

Gazi Ortaokulu Öğrencileri İstanbul’da

Çanakkale Gazi Ortaokulu öğrencileri İstanbul’daydı. Çanakkale Gazi Ortaokulu’nun dans eğitimi alan öğrencileri İstanbul’a gezi

Troya’dan Çanakkale’ye Masal Yarışması Ödül Töreni20 Ocak 2019

Troya’dan Çanakkale’ye Masal Yarışması Ödül Töreni

“Troya’dan Çanakkale’ye : Masallarla Büyüyorum” isimli masal yazım yarışması ödül töreni düzenlendi. Çanakkale İl

Destek Kazanan Projelerin Lansmanı Yapıldı20 Ocak 2019

Destek Kazanan Projelerin Lansmanı Yapıldı

İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi desteğe hak kazanan projelerin lansmanını yaptı. Güney Marmara

Çanakkale’de Uğur Mumcu Anılacak19 Ocak 2019

Çanakkale’de Uğur Mumcu Anılacak

Uğur Mumcu, ölüm yıl dönümünde düzenlenen panel ile anılacak. Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen “Uğur