18 Haziran 2019 Salı

Çanakkale’de Basın Sergide Buluştu

Çanakkale’de basın, “Basında Troya” isimli sergide buluştu. Çanakkale Valiliği tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde düzenlenen “Basında Troya” sergisinde Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale basını ile bir araya geldi. Çanakkale Ticaret ve

Çanakkale’de Basın Sergide Buluştu
Haber Giriş Tarihi: 11 Ocak 2019 18:15 Güncelleme: Güncel Haberler

Çanakkale’de basın, “Basında Troya” isimli sergide buluştu.

Çanakkale Valiliği tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde düzenlenen “Basında Troya” sergisinde Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale basını ile bir araya geldi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale Evinde sergi açılışı öncesinde Vali Tavlı, basın mensuplarına yönelik yapmış olduğu konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilen 2018 Troya Yılı ile beraber Troya Antik Kenti ve Çanakkale’nin kültürel doğal tarihsel değerlerini basın yayın kuruluşlarının desteği ile tüm dünyaya tanıtmak için sene boyunca ulusal ve uluslararası tanıtım çalışmaları yapılmış olduğunu belirtti.
Vali Tavlı, 2018 Troya Yılı boyunca gerçekleştirilen faaliyetlere özel sektör, sanatçı, vatandaş, sporcu, akademisyen ve özellikle basının vermiş olduğunu destek sayesinde Çanakkale’nin uluslararası işbirlikleri, spor, kültür, sanat ve bilim etkinlikleri ile dünyanın buluştuğu bir merkez haline geldiğini vurguladı.

2018 Troya Yılı’nın ve Çanakkale’nin tarihi, kültürel güzelliklerinin hem ulusal hem de uluslararası basında yer almasında ve tüm dünyaya tanıtılmasında basın mensuplarının emeği ve katkıları olduğunu kaydeden Vali Tavlı, basın mensuplarına katkılarında dolayı teşekkür ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Vali Tavlı konuşmasının sonrasında 2018 Troya Yılına sundukları katkılardan dolayı yerel gazete sahipleri, yazı işleri müdürleri, televizyon ve ajans temsilcilerine teşekkür plaketi vererek teşekkür etti.

Basın çalışanlarına karanfil vererek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü de kutlayan Vali Tavlı ajans ve gazetelerin 2018 Troya Yılı ile ilgili yaptıkları haberlerden derlenen “Basında Troya” isimli serginin açılışını gazeteciler ile birlikte yaptı.

Basın çalışanları sergiyi gezen Vali Tavlı, yapılan haberleri basın mensupları ile birlikte değerlendirdi.

Paylaş:
Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu

Güncel Haberler

Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu

Çanakkale'de Mavi Bayraklı plaj sayısı bu yıl 3 oldu. Güzelyalı Halk Plajı, Mega Beach ve Yeni Kordon da ki Barış

Troya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi’ Adayı Oldu

Güncel Haberler

Troya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi’ Adayı Oldu

Çanakkale'de 5 bin yıllık Troya Antik Kenti girişinde bulunan 12 bin 750 metrekare kapalı alana sahip Troya Müzesi, Avrupa Müze

Çanakkale Sokakları Göle Döndü

Güncel Haberler

Çanakkale Sokakları Göle Döndü

Çanakkale’de sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış, nedeniyle bazı cadde ve sokaklar göle