Çanakkale’de Deprem Konuşuldu

Çanakkkale’de deprem konuşuldu. “Çanakkale ve Çevresinin Güncel Deprem Aktivitesi ve Yapılan Çalışmaları” konulu panel gerçekleştirildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliği ile “Çanakkale ve Çevresinin Güncel

Çanakkale’de Deprem Konuşuldu
Haber Giriş Tarihi: 09 Mart 2019 17:43 Güncel Haberler

Çanakkkale’de deprem konuşuldu.

“Çanakkale ve Çevresinin Güncel Deprem Aktivitesi ve Yapılan Çalışmaları” konulu panel gerçekleştirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliği ile “Çanakkale ve Çevresinin Güncel Deprem Aktivitesi ve Yapılan Çalışmalar” konulu panel düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marş ile başlayan panelde; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Levent Yılmaz birer konuşma yaptı.
Sonrasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Çanakkale ve Çevresinin Güncel Deprem Aktivitesi ve Yapılan çalışmalara ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Jeofizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolga Bekler, depremin bilimsel alt yapısı ile ilgili bilgiler vererek, Jeofizik Bölümü ile Deprem Araştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin konuyla ilgili yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Panelde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden Dr. Feyza Nur Bekler de Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak ne gibi çalışmalar yapmış olduklarını ve yapacaklarını belirten bir sunum yaptı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Troia Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Levent Yılmaz, protokol üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde