22 Şubat 2024 Perşembe

Çanakkale’de Dünya Barış Günü Etkinliklerle Kutlandı

Çanakkale’de 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikler ile kutlandı. Çanakkale Belediyesi tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü çerçevesinde Ohannes Şaşkal ile Kemal Gökhan Gürses’in beraber düzenledikleri “Çizgilerde Barış” temalı karikatür sergisi

Çanakkale’de Dünya Barış Günü Etkinliklerle Kutlandı
Haber Giriş Tarihi: 03 Eylül 2018 12:48 Güncel Haberler

Çanakkale’de 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikler ile kutlandı.

Çanakkale Belediyesi tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü çerçevesinde Ohannes Şaşkal ile Kemal Gökhan Gürses’in beraber düzenledikleri “Çizgilerde Barış” temalı karikatür sergisi ile şiir dinletisi ve Jest konseri düzenlendi.

Dünya Barış Günü kapsamındaki etkinliklerin ilki Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde düzenlendi.

Ünlü karikatürist Kemal Gökhan Gürses’in Barış Barış Beş Karış adlı karikatür sergisi ile Ohannes Şaşkal’ın Placebo adlı karikatür sergisinin açılışı 1 Eylül Cumartesi günü saat 17.30’da gerçekleşti. Sergi açılışına Belediye Başkan Vekili Mustafa Kemal Özkan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Belediye Meclis Üyeleri başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Sergiye iş yoğunluğu sebebi ile Ohannes Şaşkal katılamazken, sanatseverleri selamlayan mesajı açılışta okundu. Kemal Gökhan Gürses ise herkesin barışa ihtiyacı olduğunu vurgulayarak katılan herkese teşekkürlerini iletti.

Sergi açılışında konuşma yapan Özkan; “Çizgilerle Barış sergisi, Dünya Barış Gününde düzenlenen anlamlı bir etkinlik. Bu serginin iki üstat tarafından gerçekleştirilmiş olması bizim için büyük bir mutluluk. Karikatür, barışın en önemli bileşenlerinden biri olan hoşgörüyü esas alan bir sanat dalı” diye konuştu.

Barış Şarkıları Seslendirildi

Dünya Barış Günü etkinliklerinin bir diğeri ise Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda gerçekleşti. Buradaki şiir dinletisi ve Jest Konserine çok sayıda vatandaş katıldı. Şiir dinletisi büyük beğeni alırken, Jest grubu da vatandaşlar ile beraber hep bir ağızdan şarkılar seslendirdi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde