21 Eylül 2019 Cumartesi

Çanakkale’de Feribot Yoğunluğu Başladı

Dokuz günlük bayram tatili dolayısıyla Gelibolu ve Eceabat iskelelerinde tatile gidiş kuyrukları başladı.

Çanakkale’de Feribot Yoğunluğu Başladı
Haber Giriş Tarihi: 01 Haziran 2019 13:44 Güncel Haberler

Ramazan Bayramı tatilinin başlaması sebebiyle 9 günlük tatili değerlendiren vatandaşlar yollara düştü. İstanbul’dan güney sahillerine doğru hareket eden binlerce vatandaş Çanakkale Boğazı’nı kullanarak feribotlarla Anadolu’ya geçmeye çalışıyor.

Gelibolu ve Eceabat iskelelerinde yoğunluk başladı. Hafta sonu boyunca devam etmesi beklenen araç yoğunluğunun arife günü de devam etmesi bekleniyor.
Sabah saatlerinde başlayan yoğunluk sebebiyle Gelibolu ve Eceabat iskelelerinde zaman zaman iki kilometreye yakın araç kuyruğu oluşuyor.

Gestaş yoğunluk sebebiyle boğaz geçişinde tedbir almasına rağmen iskelelerde kuyruklar oluşmaya devam ediyor. Feribot seferleri arttırılmasına rağmen bir anda binlerce aracın Asya Kıtasına geçmek istemesi sonucunda gündüz trafiğinde zaman zaman kilometrelerce kuyruklar oluşuyor.

Polis ve jandarma ve belediye zabıta ekipleri 7/24 belirli noktalarda vatandaşları uyararak kazasız ve güvenli yolculuk yapmalarını sağlamaya çalışıyor.

Paylaş:
“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Güncel Haberler

“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Kale Grubu ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğinde ve Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsünün yürütücülüğünde 2017 Şubat ayında başlatılan “Aklım Fikrim

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Güncel Haberler

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonunca (ŞEGAFED) hazırlanan, Çanakkale Deniz Zaferi'ni anlatan savaş malzemelerinin bulunduğu gezici "Önce Vatan

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Güncel Haberler

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda yapımı devam eden "Arıburnu Yürüyüş Güzergahı" projesi çalışmalarında 104 yıl öncesine ait siperler