Çanakkale’de Feribot Yoğunluğu Başladı

Dokuz günlük bayram tatili dolayısıyla Gelibolu ve Eceabat iskelelerinde tatile gidiş kuyrukları başladı.

Çanakkale’de Feribot Yoğunluğu Başladı
Haber Giriş Tarihi: 01 Haziran 2019 13:44 Güncel Haberler

Ramazan Bayramı tatilinin başlaması sebebiyle 9 günlük tatili değerlendiren vatandaşlar yollara düştü. İstanbul’dan güney sahillerine doğru hareket eden binlerce vatandaş Çanakkale Boğazı’nı kullanarak feribotlarla Anadolu’ya geçmeye çalışıyor.

Gelibolu ve Eceabat iskelelerinde yoğunluk başladı. Hafta sonu boyunca devam etmesi beklenen araç yoğunluğunun arife günü de devam etmesi bekleniyor.
Sabah saatlerinde başlayan yoğunluk sebebiyle Gelibolu ve Eceabat iskelelerinde zaman zaman iki kilometreye yakın araç kuyruğu oluşuyor.

Gestaş yoğunluk sebebiyle boğaz geçişinde tedbir almasına rağmen iskelelerde kuyruklar oluşmaya devam ediyor. Feribot seferleri arttırılmasına rağmen bir anda binlerce aracın Asya Kıtasına geçmek istemesi sonucunda gündüz trafiğinde zaman zaman kilometrelerce kuyruklar oluşuyor.

Polis ve jandarma ve belediye zabıta ekipleri 7/24 belirli noktalarda vatandaşları uyararak kazasız ve güvenli yolculuk yapmalarını sağlamaya çalışıyor.

Paylaş:
Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Güncel Haberler

Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Çanakkale Organize Sanayi Firmaları Üretimde ve İstihdamda Hız

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Güncel Haberler

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Çanakkale Belediyesi, 2017 yılında hayata geçirdiği Kedi Köyü’nde can dostlarımız kedilerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek amacı ile yürüttüğü çalışmalara devam

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Güncel Haberler

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Çanakkale Yenice’de görevli komiser Ömer Işık, göreve giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit