02 Aralık 2023 Cumartesi

Çanakkale’de İklim Değişikliği ve Tarım Konuşuldu

Çanakkale'de İklim Değişikliği ve Tarım konuşuldu. TEMA Vakfı tarafından gerçekleştirilen “İklim Değişikliği ve Tarım Paneli” yoğun bir katılım ile 11 Ocak 2019 Cuma günü düzenlendi. İklim değişikliğinin Çanakkale’nin ve Kaz Dağı’nın doğal

Çanakkale’de İklim Değişikliği ve Tarım Konuşuldu
Haber Giriş Tarihi: 11 Ocak 2019 16:29 Güncel Haberler

Çanakkale’de İklim Değişikliği ve Tarım konuşuldu.

TEMA Vakfı tarafından gerçekleştirilen “İklim Değişikliği ve Tarım Paneli” yoğun bir katılım ile 11 Ocak 2019 Cuma günü düzenlendi.

İklim değişikliğinin Çanakkale’nin ve Kaz Dağı’nın doğal varlıklarına ve tarım alanlarına etkisinin değerlendirildiği panele Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Çanakkale ve çevresinden çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile TEMA Vakfı temsilcileri katıldı.

Panelin açılış konuşmasını TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç yaptı. Program çerçevesinde Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale’de tarım sektörünün durumu ve Çanakkale’nin tarımsal potansiyeli sunumu ile katılımcıları bilgilendirdi.

Panelde Çiftçi Tanfer Dinler ise iklim değişikliğinin tarıma etkisini ve çözüm önerilerini sundu. Son olarak TABİT Yönetim Kurulu Başkanı ve Sosyal Girişimci Tülin Akın ise tarımda gelişen teknolojiler ve fırsatlar hakkında bir sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi. Tülin Akın, tarımda akıllı teknolojilerin iş yükünü azaltıp verimi artırırken doğal hayatı da koruyabileceğini kaydetti. Panel katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi. Program soru yanıt bölümünün sonrasında sona erdi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde