18 Haziran 2019 Salı

Çanakkale’de İklim Değişikliği ve Tarım Konuşuldu

Çanakkale'de İklim Değişikliği ve Tarım konuşuldu. TEMA Vakfı tarafından gerçekleştirilen “İklim Değişikliği ve Tarım Paneli” yoğun bir katılım ile 11 Ocak 2019 Cuma günü düzenlendi. İklim değişikliğinin Çanakkale’nin ve Kaz Dağı’nın doğal

Çanakkale’de İklim Değişikliği ve Tarım Konuşuldu
Haber Giriş Tarihi: 11 Ocak 2019 16:29 Güncel Haberler

Çanakkale’de İklim Değişikliği ve Tarım konuşuldu.

TEMA Vakfı tarafından gerçekleştirilen “İklim Değişikliği ve Tarım Paneli” yoğun bir katılım ile 11 Ocak 2019 Cuma günü düzenlendi.

İklim değişikliğinin Çanakkale’nin ve Kaz Dağı’nın doğal varlıklarına ve tarım alanlarına etkisinin değerlendirildiği panele Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Çanakkale ve çevresinden çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile TEMA Vakfı temsilcileri katıldı.

Panelin açılış konuşmasını TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç yaptı. Program çerçevesinde Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale’de tarım sektörünün durumu ve Çanakkale’nin tarımsal potansiyeli sunumu ile katılımcıları bilgilendirdi.

Panelde Çiftçi Tanfer Dinler ise iklim değişikliğinin tarıma etkisini ve çözüm önerilerini sundu. Son olarak TABİT Yönetim Kurulu Başkanı ve Sosyal Girişimci Tülin Akın ise tarımda gelişen teknolojiler ve fırsatlar hakkında bir sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi. Tülin Akın, tarımda akıllı teknolojilerin iş yükünü azaltıp verimi artırırken doğal hayatı da koruyabileceğini kaydetti. Panel katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi. Program soru yanıt bölümünün sonrasında sona erdi.

Paylaş:
Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu

Güncel Haberler

Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu

Çanakkale'de Mavi Bayraklı plaj sayısı bu yıl 3 oldu. Güzelyalı Halk Plajı, Mega Beach ve Yeni Kordon da ki Barış

Troya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi’ Adayı Oldu

Güncel Haberler

Troya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi’ Adayı Oldu

Çanakkale'de 5 bin yıllık Troya Antik Kenti girişinde bulunan 12 bin 750 metrekare kapalı alana sahip Troya Müzesi, Avrupa Müze

Çanakkale Sokakları Göle Döndü

Güncel Haberler

Çanakkale Sokakları Göle Döndü

Çanakkale’de sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış, nedeniyle bazı cadde ve sokaklar göle