21 Mart 2019 Perşembe
Reklam

Çanakkale’de İklim Değişikliği ve Tarım Konuşuldu

Çanakkale'de İklim Değişikliği ve Tarım konuşuldu. TEMA Vakfı tarafından gerçekleştirilen “İklim Değişikliği ve Tarım Paneli” yoğun bir katılım ile 11 Ocak 2019 Cuma günü düzenlendi. İklim değişikliğinin Çanakkale’nin ve Kaz Dağı’nın doğal

Çanakkale’de İklim Değişikliği ve Tarım Konuşuldu
Haber Giriş Tarihi: 11 Ocak 2019 16:29 Güncel Haberler

Çanakkale’de İklim Değişikliği ve Tarım konuşuldu.

TEMA Vakfı tarafından gerçekleştirilen “İklim Değişikliği ve Tarım Paneli” yoğun bir katılım ile 11 Ocak 2019 Cuma günü düzenlendi.

İklim değişikliğinin Çanakkale’nin ve Kaz Dağı’nın doğal varlıklarına ve tarım alanlarına etkisinin değerlendirildiği panele Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Çanakkale ve çevresinden çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile TEMA Vakfı temsilcileri katıldı.

Panelin açılış konuşmasını TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç yaptı. Program çerçevesinde Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale’de tarım sektörünün durumu ve Çanakkale’nin tarımsal potansiyeli sunumu ile katılımcıları bilgilendirdi.

Panelde Çiftçi Tanfer Dinler ise iklim değişikliğinin tarıma etkisini ve çözüm önerilerini sundu. Son olarak TABİT Yönetim Kurulu Başkanı ve Sosyal Girişimci Tülin Akın ise tarımda gelişen teknolojiler ve fırsatlar hakkında bir sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi. Tülin Akın, tarımda akıllı teknolojilerin iş yükünü azaltıp verimi artırırken doğal hayatı da koruyabileceğini kaydetti. Panel katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi. Program soru yanıt bölümünün sonrasında sona erdi.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya