Çanakkale’de Jandarma Erler Yemin Etti

Çanakkale'de 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda gerçekleştirilen yemin törenleriyle askerliğe ilk adımı attılar.

Çanakkale’de Jandarma Erler Yemin Etti
Haber Giriş Tarihi: 12 Nisan 2019 14:44 Güncel Haberler

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda acemi erlerin ant içme töreni gerçekleştirildi.

Çanakkale’de acemi eğitimini tamamlayan 1999/1 tertip 2. Kademe erler düzenlenen törenle yemin etti. Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda ki her iki tören de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’da hafif yağmurlu bir havada gerçekleştirilen törene Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da katıldı. Yapılan konuşmaların ardından 1999/1 tertip erler yemin ederek usta askerliğe ilk adımı attılar. 1999\1 tertip 2. Kademe erler adına birliğe ilk katılan asker tarafından Mehmetçik Kütüğüne plaket çakıldı. Jandarma Marşı okunarak yapılan tören geçişiyle ant içme töreni sona erdi.
Ezine Jandarma Yemin Töreni
Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda ki törene Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna ve Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel katılarak acemi erler ve aileleri ile bir araya geldi. Yemin töreni, Jandarma Marşı’nın okunarak geçit töreni yapılmasıyla sona erdi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde