Çanakkale’de Jandarma Erler Yemin Etti

Çanakkale'de 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda gerçekleştirilen yemin törenleriyle askerliğe ilk adımı attılar.

Çanakkale’de Jandarma Erler Yemin Etti
Haber Giriş Tarihi: 12 Nisan 2019 14:44 Güncel Haberler

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda acemi erlerin ant içme töreni gerçekleştirildi.

Çanakkale’de acemi eğitimini tamamlayan 1999/1 tertip 2. Kademe erler düzenlenen törenle yemin etti. Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda ki her iki tören de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’da hafif yağmurlu bir havada gerçekleştirilen törene Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da katıldı. Yapılan konuşmaların ardından 1999/1 tertip erler yemin ederek usta askerliğe ilk adımı attılar. 1999\1 tertip 2. Kademe erler adına birliğe ilk katılan asker tarafından Mehmetçik Kütüğüne plaket çakıldı. Jandarma Marşı okunarak yapılan tören geçişiyle ant içme töreni sona erdi.
Ezine Jandarma Yemin Töreni
Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda ki törene Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna ve Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel katılarak acemi erler ve aileleri ile bir araya geldi. Yemin töreni, Jandarma Marşı’nın okunarak geçit töreni yapılmasıyla sona erdi.

Paylaş:
Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Güncel Haberler

Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Çanakkale'de, genetik bir hastalığa bağlı olarak doğuştan böbrek yetmezliği hastası olan 9 yaşındaki İrem Matur, karne heyecanını evinde

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

Güncel Haberler

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

İçişleri Bakanlığı tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında İstanbul’dan Çanakkale’ye düzenlenen geziler sona

Film Animasyonları Çanakkale’de Hazırlanacak

Güncel Haberler

Film Animasyonları Çanakkale’de Hazırlanacak

Güney Marmara Kalkınma Ajansının (GMKA) "Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Destek Programı" kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörlüğü adına başvurusu yapılan