22 Nisan 2019 Pazartesi

Çanakkale’de Jandarma Erler Yemin Etti

Çanakkale'de 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda gerçekleştirilen yemin törenleriyle askerliğe ilk adımı attılar.

Çanakkale’de Jandarma Erler Yemin Etti
Haber Giriş Tarihi: 12 Nisan 2019 14:44 Güncel Haberler

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda acemi erlerin ant içme töreni gerçekleştirildi.

Çanakkale’de acemi eğitimini tamamlayan 1999/1 tertip 2. Kademe erler düzenlenen törenle yemin etti. Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda ki her iki tören de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’da hafif yağmurlu bir havada gerçekleştirilen törene Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da katıldı. Yapılan konuşmaların ardından 1999/1 tertip erler yemin ederek usta askerliğe ilk adımı attılar. 1999\1 tertip 2. Kademe erler adına birliğe ilk katılan asker tarafından Mehmetçik Kütüğüne plaket çakıldı. Jandarma Marşı okunarak yapılan tören geçişiyle ant içme töreni sona erdi.
Ezine Jandarma Yemin Töreni
Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda ki törene Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna ve Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel katılarak acemi erler ve aileleri ile bir araya geldi. Yemin töreni, Jandarma Marşı’nın okunarak geçit töreni yapılmasıyla sona erdi.

Paylaş:
Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Güncel Haberler

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Çanakkaleli üreticilerinde katıldığı İstanbul Peynir Festivali'nde Çanakkale Peyniri yoğun ilgi

Güreş Ağalarından Başkanlara Ziyaret

Güncel Haberler

Güreş Ağalarından Başkanlara Ziyaret

Çanakkale’de yağlı güreş organizasyonu yapan belediye başkanlarına güreş ağalarından hazyırlı olsun

DİSK’te Başkan Değişti

Güncel Haberler

DİSK’te Başkan Değişti

DİSK Çanakkale Şubesi'nde Metin Ceylan dönemi