26 Haziran 2019 Çarşamba

Çanakkale’de Jandarma Erler Yemin Etti

Çanakkale'de 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda gerçekleştirilen yemin törenleriyle askerliğe ilk adımı attılar.

Çanakkale’de Jandarma Erler Yemin Etti
Haber Giriş Tarihi: 12 Nisan 2019 14:44 Güncel Haberler

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda acemi erlerin ant içme töreni gerçekleştirildi.

Çanakkale’de acemi eğitimini tamamlayan 1999/1 tertip 2. Kademe erler düzenlenen törenle yemin etti. Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ve Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda ki her iki tören de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Çanakkale 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’da hafif yağmurlu bir havada gerçekleştirilen törene Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da katıldı. Yapılan konuşmaların ardından 1999/1 tertip erler yemin ederek usta askerliğe ilk adımı attılar. 1999\1 tertip 2. Kademe erler adına birliğe ilk katılan asker tarafından Mehmetçik Kütüğüne plaket çakıldı. Jandarma Marşı okunarak yapılan tören geçişiyle ant içme töreni sona erdi.
Ezine Jandarma Yemin Töreni
Ezine 3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda ki törene Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna ve Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel katılarak acemi erler ve aileleri ile bir araya geldi. Yemin töreni, Jandarma Marşı’nın okunarak geçit töreni yapılmasıyla sona erdi.

Paylaş:
Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Güncel Haberler

Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Çanakkale Organize Sanayi Firmaları Üretimde ve İstihdamda Hız

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Güncel Haberler

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Çanakkale Belediyesi, 2017 yılında hayata geçirdiği Kedi Köyü’nde can dostlarımız kedilerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek amacı ile yürüttüğü çalışmalara devam

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Güncel Haberler

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Çanakkale Yenice’de görevli komiser Ömer Işık, göreve giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit