17 Ağustos 2019 Cumartesi

Çanakkale’de Kasırga İhtimali

Ege ve Akdeniz son günlerde büyük bir meteorolojik hareketlilik yaşanıyor. Bu hareketlilikten Çanakkale’de pay alacak. Yapılan tahmin modellerine göre Yunanistan ile İtalya arasında bulunan İyon Denizi üzerinde hafta sonu kasırga meydana

Çanakkale’de Kasırga İhtimali
Haber Giriş Tarihi: 27 Eylül 2018 20:10 Güncelleme: Güncel Haberler

Ege ve Akdeniz son günlerde büyük bir meteorolojik hareketlilik yaşanıyor. Bu hareketlilikten Çanakkale’de pay alacak.

Yapılan tahmin modellerine göre Yunanistan ile İtalya arasında bulunan İyon Denizi üzerinde hafta sonu kasırga meydana gelecek.

Saatte 150 km’lik hıza ulaşması beklenen kasırganın Yunanistan’ın güneyinden Ege Bölgesi’ne sonrasında Çanakkale’ye ulaşması öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlan uyarı ile bugün Orta Akdeniz’de başlaması beklenilen alçak basınç merkezinin derinleşerek şiddetinin artması ve Tropik Fırtına’ya dönüşerek hafta sonu doğuya doğru hareket edecek olduğunu belirtti.

Fırtına sonucunda ani şiddetli yağış sonucunda yer yer sel oluşması bekleniyor. Deniz dalgalarında ise yükselme meydana gelebilir.

Hava Forum’da kasırgaya Kırbaç ismi verildi. Yapılan tahmin modellerine göre kasırga iki farklı yol alacak. İlk tahminlere göre; İzmir-Aydın-Muğla üçgeni diğer tahmine göre ise bütün batı kıyıları olarak tahmin ediliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi pazar günü meydana gelecek olan kasırga için önlemlerini almaya başladı.

Kırbaç Kasırgası

Çanakkale Belediyesi Uyardı

İzmir Büyükşehir Belediyesi pazar günü batı sahilini etkileme ihtimali olan fırtına ile ilgili birimlerini harekete geçirdi. Belediye personelini, ekipman, araç ile yirmi dört saat boyunca görev yapmaya hazır duruma getirdi. Çanakkale Belediyesi’nden konu ile ilgili uyarı geldi.

Çanakkale Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklama sonrasında uyarıda bulundu. Uyarıda; “Kentlilerimizin oluşabilecek olumsuzluklara karşı önlem almalarını önemle rica ederiz.” ifadeleri yer aldı.

Paylaş:
Şehitliklerde Özel Yürüyüş Yolları Yapılıyor

Güncel Haberler

Şehitliklerde Özel Yürüyüş Yolları Yapılıyor

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı yarımadadaki şehitlik ve anıtların düzenli bir şekilde gezilip görülebilmesi amacıyla yürüyüş yolları oluşturulmasına

Milli Eğitim Müdürü Asaleten Atandı

Güncel Haberler

Milli Eğitim Müdürü Asaleten Atandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 5 ile yeni

Çanakkale’de Rüzgar Enerji Santrali Üretime Başladı

Güncel Haberler

Çanakkale’de Rüzgar Enerji Santrali Üretime Başladı

Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını ekonomiye kazandırmak üzere yatırımlarını aralıksız sürdüren Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale'de faaliyete