25 Mayıs 2019 Cumartesi

Çanakkale’de Kasırga İhtimali

Ege ve Akdeniz son günlerde büyük bir meteorolojik hareketlilik yaşanıyor. Bu hareketlilikten Çanakkale’de pay alacak. Yapılan tahmin modellerine göre Yunanistan ile İtalya arasında bulunan İyon Denizi üzerinde hafta sonu kasırga meydana

Çanakkale’de Kasırga İhtimali
Haber Giriş Tarihi: 27 Eylül 2018 20:10 Güncelleme: Güncel Haberler

Ege ve Akdeniz son günlerde büyük bir meteorolojik hareketlilik yaşanıyor. Bu hareketlilikten Çanakkale’de pay alacak.

Yapılan tahmin modellerine göre Yunanistan ile İtalya arasında bulunan İyon Denizi üzerinde hafta sonu kasırga meydana gelecek.

Saatte 150 km’lik hıza ulaşması beklenen kasırganın Yunanistan’ın güneyinden Ege Bölgesi’ne sonrasında Çanakkale’ye ulaşması öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlan uyarı ile bugün Orta Akdeniz’de başlaması beklenilen alçak basınç merkezinin derinleşerek şiddetinin artması ve Tropik Fırtına’ya dönüşerek hafta sonu doğuya doğru hareket edecek olduğunu belirtti.

Fırtına sonucunda ani şiddetli yağış sonucunda yer yer sel oluşması bekleniyor. Deniz dalgalarında ise yükselme meydana gelebilir.

Hava Forum’da kasırgaya Kırbaç ismi verildi. Yapılan tahmin modellerine göre kasırga iki farklı yol alacak. İlk tahminlere göre; İzmir-Aydın-Muğla üçgeni diğer tahmine göre ise bütün batı kıyıları olarak tahmin ediliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi pazar günü meydana gelecek olan kasırga için önlemlerini almaya başladı.

Kırbaç Kasırgası

Çanakkale Belediyesi Uyardı

İzmir Büyükşehir Belediyesi pazar günü batı sahilini etkileme ihtimali olan fırtına ile ilgili birimlerini harekete geçirdi. Belediye personelini, ekipman, araç ile yirmi dört saat boyunca görev yapmaya hazır duruma getirdi. Çanakkale Belediyesi’nden konu ile ilgili uyarı geldi.

Çanakkale Belediyesi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklama sonrasında uyarıda bulundu. Uyarıda; “Kentlilerimizin oluşabilecek olumsuzluklara karşı önlem almalarını önemle rica ederiz.” ifadeleri yer aldı.

Paylaş:
50 Başarılı Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi

Güncel Haberler

50 Başarılı Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi

Türkiye Yardımseverler Derneği Çanakkale Şubesi ve Çanakkale Belediyesi'nin katkılarıyla “Pedallar Hayallere Dönsün” projesi kapsamında, 50 çocuğa 50 bisikletin hediye

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

Güncel Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan saat 13.30’da “1915 Çanakkale Köprüsü Keson Batırma

Genç Girişimciler Kurulu Çanakkale Valisini Ziyaret Etti

Güncel Haberler

Genç Girişimciler Kurulu Çanakkale Valisini Ziyaret Etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret