16 Ekim 2019 Çarşamba

Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu

Çanakkale'de Mavi Bayraklı plaj sayısı bu yıl 3 oldu. Güzelyalı Halk Plajı, Mega Beach ve Yeni Kordon da ki Barış Plajı Çanakkale'nin 2019 da ki mavi bayraklı plajları oldu.

Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu
Haber Giriş Tarihi: 18 Haziran 2019 13:24 Güncel Haberler

Barış Plajı, 2019 sezonunda da nitelikli plajlara verilen “Uluslararası Çevre Ödülü Mavi Bayrak” almaya hak kazandı.

Yeni Kordon’da bulunan Barış Plajı’na Pazartesi günü düzenlenen törenle 5. kez Mavi Bayrak asıldı. Çanakkale’de bu yıl Barış Plajı’nın da Mavi Bayrak almasıyla, Güzelyalı Halk Plajı ve Mega Beach ile birlikte Mavi Bayraklı plaj sayısı 3’e çıktı.

Yeni Kordonda düzenlenen Mavi Bayrak asım törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Kuzey Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş, Barbaros Mahallesi Muhtarı Şaban Şahin, Çanakkale Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları Özleyiş Çetin ve İrfan Mutluay, Çanakkale Belediyespor yüzücüleri ile Atam Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin minik öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, çevre konusunun dünyada giderek önem kazandığını belirterek, Çanakkale Belediyesinin de çevreye son derece duyarlı olduğunun altını çizdi. Çanakkale Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisinin hizmete başlaması ve Yeni Kordon’daki düzenlemelerin tamamlanmasıyla birlikte Barış Kordonu için Mavi Bayrak başvurularına başlandığını ifade etti. 2015 yılından bu yana Barış Kordonu’nun her sene Mavi Bayrak almaya hak kazandığını söyledi. Başkan Ülgür Gökhan, Mavi Bayrak almanın kolay olmadığını, deniz ve çevre temizliği başta olmak üzere yılın her dönemi kontrolleri bulunan belli kriterlerin sağlanması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Gökhan, bu sene Mega Beach ve Güzelyalı Halk Plajı’nın da Mavi Bayrak almaya kazandığını belirterek, önümüzdeki sene de Dardanos Halk Plajı için başvuruda bulunulacağını kaydetti.

Paylaş:
Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Güncel Haberler

Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine “Mentorluk Eğitimi” ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Güncel Haberler

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Kruvaziyer gemisi "Seven Seas Voyager" adlı yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan

Mehmetçik İçin “Sefer ve Zafer Duası”

Güncel Haberler

Mehmetçik İçin “Sefer ve Zafer Duası”

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle