06 Temmuz 2022 Çarşamba

Çiftçi Çocuklarıyla Film İzlediler

Çanakkale Güç Birliği Platformu Çocuk Komisyonu, mevsimlik tarım işçilerin çocuklarına mısır ve gazoz ikram edip film izlettirdi. Film ardında çocuklara Türk ve Dünya Klasikleri ile diş macunu ve fırçası armağan

Çiftçi Çocuklarıyla Film İzlediler
Haber Giriş Tarihi: 02 Eylül 2018 18:44 Güncel Haberler

Çanakkale Güç Birliği Platformu Çocuk Komisyonu, mevsimlik tarım işçilerin çocuklarına mısır ve gazoz ikram edip film izlettirdi. Film ardında çocuklara Türk ve Dünya Klasikleri ile diş macunu ve fırçası armağan edildi.

Çanakkale Güç Birliği Platformu Çocuk Komisyonu, TİGEM Anadolu Etap bünyesinde bulunan ve çoğunluğu Güneydoğu Anadolu’dan gelen çocuklar için film programı düzenledi. Program başlangıcında konuşan Çanakkale Güç Birliği Platformu Başkanı Gökhan Bayram, çocuklar adına köylerde açık hava sineması düzenlediklerini, köylerde kitaplar dağıttıklarını amaçlarının çocukların bilinçlenmesi ve mutluluğu olduğunu belirtti.

Çocuk Komisyonu Başkanı Gülsen Alkan ise “Komisyon olarak çocukların eğitimlerine ve sosyal etkinliklerine önem veriyor, özellik ile dezavantajlı çocuklar için yoğun programlar düzenliyoruz. Bu kapsamda film gösterimlerinin birincisini Şanlıurfalı çocuklarımıza düzenliyoruz.” dedi.

Gazoz ve patlamış mısır eşliğinde çizgi sinema izleyen çocuklar ile, film arından ise yarışmalar düzenlendi. Çocuk Komisyonu Üyesi Ceyda Demiroğlu, Çanakkale Güç Birliği adına katkı sunan Özlem Çayıriçi ve Can Mildon’a teşekkür ederek önümüzdeki günlerde maddi olanaksızlar yaşayan çocuklar için de çeşitli çalışmalar yapacaklarını duyurdu.

Programda Genel Sekreter Ebru Çakal, Yaşlılar Komisyonu Başkanı Necla Demirutku ise çocuklara Türk ve Dünya Klasiklerinden seçme eserler hediye etti. Çocuklarla bir müddet sohbet eden Çanakkale Güç Birliği mensupları, Halk Eğitim Müdürü Yasemin Şenol ile çiftliğin başarılı yetkililerine teşekkürlerini sundu. Aysun Erenalın, Hasibe Kaya, Sakine Bayram, Ümit Samur ve Filiz Sanay’da çocuklara diş macunu ve diş fırçası verdi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde