20 Mayıs 2019 Pazartesi

Çocuk Kültür Evi Korosu’na 3 Ödül

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Çanakkale Çocuk Koroları Şenliğii’nde Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi Korosu üç ödül birden aldı.

Çocuk Kültür Evi Korosu’na 3 Ödül
Haber Giriş Tarihi: 29 Nisan 2019 17:09 Güncel Haberler

Çanakkale’de gerçekleştirilen Çocuk Koroları Şenliği’nde Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi Korosu üç farklı kategoride ödül aldı.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği’ne Türkiye’nin dört bir yanından 29 Koro ve 1200 çocuk korist katıldı. Çanakkale’de hafta sonu boyunca devam eden etkinliklerde çeşitli şehirlerden gelen çocuk koroları sahne aldı.

Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi Korosu izleyicilerden büyük beğeni topladı. Pazar günü gerçekleştirilen ödül töreninde Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi Korosu, “Çocuk Şarkılarını Yorumlama Teknik İzlenimde Başarı Ödülü”, “Sololu Yapıt Seslendirmede Başarı Ödülü” ve “İstemihan Taviloğlu Şarkılarını Seslendirmede Başarı Ödülü” olmak üzere üç farklı kategoride ödüle layık görüldü.

Çanakkale Çocuk Koroları Şenliği’nin değerlendirme kurulu üyeleri, Dr. Öğr. Üyesi Atilla Çağdaş Değer (Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservartuarı Öğretim Üyesi), Öğr.Gör. Mete Gökçe ( Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Müzik Eğitimi ABD), Serpil Özyüksel ( Piyano Pedagogu – Müzik Eğitimcisi) ve Rabia Dönmez Yılmam (Şan Pedagogu – Müzik Eğitimcisi) gibi isimlerden oluştu.

Çocuk Kültür Evi Korosu çalışmalarını, Şef Özgür Akşan, korrepetitör Öğr. Gör. Zafer Tural, vurmalı çalgılarda Olkan Yalçınkaya ile devam ettiriyor. Koro çalışmalarını 44 çocuk koristin katılımıyla Çocuk Kültür Evi Müzik Atölyesinde sürdürmektedir.

Paylaş:
Tıbbiyeli şehitler 57’nci Alay’da Anıldı

Güncel Haberler

Tıbbiyeli şehitler 57’nci Alay’da Anıldı

Sağlık-Sen Çanakkale Şubesi tarafından, Çanakkale Savaşları'nda şehit olan tıbbiyeli öğrenciler için "Tıbbiyeden Şehadete" programı düzenlendi. 57'nci Alay Şehitliği önünde düzenlenen

Engellilerin Askerlik Heyecanı

Güncel Haberler

Engellilerin Askerlik Heyecanı

Çanakkale'de 8 engelli genç, "Engelliler Haftası" dolayısıyla temsili olarak askerlik yaparak terhis belgesi almanın heyecanını yaşadı. Çanakkale Boğaz ve Garnizon

ÇÖMÜ’den Hareket Engel Tanımaz Projesi

Güncel Haberler

ÇÖMÜ’den Hareket Engel Tanımaz Projesi

ÇÖMÜ'den engelli çocuklar için Hareket Engel Tanımaz Projesi