ÇÖMÜ’den Hareket Engel Tanımaz Projesi

ÇÖMÜ'den engelli çocuklar için Hareket Engel Tanımaz Projesi gerçekleştirildi.

ÇÖMÜ’den Hareket Engel Tanımaz Projesi
Haber Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2019 16:02 Güncel Haberler

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Hareket Engel Tanımaz projesi gerçekleştirildi.

ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi, Hareket Engel Tanımaz adlı projeleriyle 35 özel engelli çocuğun, spor ile hayatı paylaşmasını ve engelleri aşmasını sağladılar. 25 Mart – 15 Mayıs tarihleri arasında ÇOMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen programlarla engelli çocuklara verilen özel dersler sonrasında hayata katılımlarında ve engellerle mücadelelerinde olumlu katkı sağlandı.

Hareket Engel Tanımaz projesine başarısı sonrasında Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda düzenlenen törenle projeye katkı sağlayan 45 gönüllü öğrenciye teşekkür belgesi takdim edildi.

Düzenlenen programa Çanakkale Vali Yardımcısı Ali Candan, ÇÖMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu ile çocukların aileleri katıldı.

ÇÖMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak konuşmasında, engelli çocuklarımızın şu an kapalı ortamlar yerine burada, bir spor alanında bulunmalarının mutluluk verici olduğuna değinerek “Geçtiğimiz haftada engellilerle ilgili bir tiyatro gösterimiz vardı. O tiyatro oyununu izledim ve gerçekten profesyonelce bir performans sergilediler. Bugün burada olan çocuklarımızın ailelerini kutluyorum, onları hayata kattınız. Onları bizlerle, üniversiteyle buluşturdunuz. Allah yollarını açık etsin.” İfadelerini kullandı.

Yapılan gösterilerin ardından katılımcı ve katkı sağlayan öğrencilere plaketleri verilerek program sona erdirildi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde