25 Mart 2019 Pazartesi
Reklam

Deniz Zaferi Anma Etkinlikleri Başladı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin anma etkinlikleri başladı.

Deniz Zaferi Anma Etkinlikleri Başladı
Haber Giriş Tarihi: 12 Mart 2019 14:31 Güncel Haberler

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü açılış töreni yapıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü açılış töreni Kale-i Sultaniye’de gerçekleştirildi.

Törene; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcıları, gaziler, protokol üyeleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Vali Tavlı tarafından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapıldı. Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin Halk Oyunlarını sergilediği törende, Türk Hava Kurumu Motorlu Yamaç Paraşütü Gösteri Ekibinin tören boyunca süren gösterisi büyük beğeni topladı.

Çanakkale Mehteran Topluluğunun gösterisi ile son bulan Kale-i Sultaniye’deki törenin sonrasında Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcıları, gaziler, protokol üyeleri, öğrenci ve vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile birlikte Çanakkale Valiliği’nin önüne kadar yürüyüş yaptılar.

Çanakkale Valiliği önünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere kutsal toprak, deniz suyu ve Şanlı Bayrağımız Vali Tavlı tarafından sporculara teslim edilerek Zafer Koşusunun startı verildi.

Paylaş:
Çanakkale’de Deprem Tehlikesi Azaldı

Güncel Haberler

Çanakkale’de Deprem Tehlikesi Azaldı

Çanakkale’de deprem tehlikesi

Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde Satranç Turnuvası

Güncel Haberler

Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde Satranç Turnuvası

Geleneksel Altın Yıllar Satranç Turnuvası sona

Japonya İstanbul Başkonsolosu Çanakkale’de

Güncel Haberler

Japonya İstanbul Başkonsolosu Çanakkale’de

Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki, Çanakkale'ye gelerek Vali Orhan Tavlı’yı ziyaret