25 Mayıs 2019 Cumartesi

Deniz Zaferi Anma Etkinlikleri Başladı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin anma etkinlikleri başladı.

Deniz Zaferi Anma Etkinlikleri Başladı
Haber Giriş Tarihi: 12 Mart 2019 14:31 Güncel Haberler

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü açılış töreni yapıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü açılış töreni Kale-i Sultaniye’de gerçekleştirildi.

Törene; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcıları, gaziler, protokol üyeleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Vali Tavlı tarafından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapıldı. Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin Halk Oyunlarını sergilediği törende, Türk Hava Kurumu Motorlu Yamaç Paraşütü Gösteri Ekibinin tören boyunca süren gösterisi büyük beğeni topladı.

Çanakkale Mehteran Topluluğunun gösterisi ile son bulan Kale-i Sultaniye’deki törenin sonrasında Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Vali Yardımcıları, gaziler, protokol üyeleri, öğrenci ve vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile birlikte Çanakkale Valiliği’nin önüne kadar yürüyüş yaptılar.

Çanakkale Valiliği önünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere kutsal toprak, deniz suyu ve Şanlı Bayrağımız Vali Tavlı tarafından sporculara teslim edilerek Zafer Koşusunun startı verildi.

Paylaş:
50 Başarılı Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi

Güncel Haberler

50 Başarılı Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi

Türkiye Yardımseverler Derneği Çanakkale Şubesi ve Çanakkale Belediyesi'nin katkılarıyla “Pedallar Hayallere Dönsün” projesi kapsamında, 50 çocuğa 50 bisikletin hediye

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

Güncel Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan saat 13.30’da “1915 Çanakkale Köprüsü Keson Batırma

Genç Girişimciler Kurulu Çanakkale Valisini Ziyaret Etti

Güncel Haberler

Genç Girişimciler Kurulu Çanakkale Valisini Ziyaret Etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret