Denizde Kaybolan Şahıslar Bulundu

Bozcaada'da botla Çanakkale'ye gelmek için denize açılan iki şahıs akıntıya kapılarak kayboldu. Sahil Güvenlik ekiplerinin gece boyunca devam eden arama ve kurtarma çalışmaları sonrasında bulunarak Çanakkale'ye getirildi.

Denizde Kaybolan Şahıslar Bulundu
Haber Giriş Tarihi: 06 Haziran 2019 12:06 Güncel Haberler

Bozcaada’dan botla denize açılan ve kaybolan iki kişi sahil güvenlik ekipleri tarafından bulundu.

Edinilen bilgiye göre kaybolan şahısların, serbest dalış şampiyonu, 5 dünya rekoru ve 40’tan fazla Türkiye rekoru bulunan Çanakkaleli Milli Sporcu Derya Can’ın eşi Tayfun Göçen ve mesai arkadaşı Necati Çağatay olduğu ileri sürüldü.

Botla Çanakkale’den Bozcaada’ya giden ve tekrar botla Çanakkale’ye geri dönmek isteyen Çanakkale Belediyesi liman personeli Tayfun Göçen ve Necati Çağatay dün gece saat 21:00’da Bozcaada’dan hareket etti. Botla denize açılan Tayfun Göçen ve Necati Çağatay’ın Çanakkale’ye ulaşmamaları üzerine yakınları durumu Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Deniz Polisi’ne bildirdi.

Kayboldukları iddia edilen iki kişinin bulunması için Bozcaada ve Çanakkale bölgesi ile boğaz hattında gece boyunca devam eden arama ve kurtarma çalışması başlatıldı. Sahil Güvenlik ekiplerine gelen ihbar üzerine Tayfun Göçen ve Necati Çağatay’ın, Gelibolu Yarımadası Büyük Kemikli Burnu mevkiinde bulunduğu bilgisine ulaşıldı.
Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Çanakkale’ye getirilen şahıslar, sağlık kontrolü için ambulansla hastaneye sevk edildi.

Paylaş:
İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde

Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Güncel Haberler

Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Çanakkale'de, genetik bir hastalığa bağlı olarak doğuştan böbrek yetmezliği hastası olan 9 yaşındaki İrem Matur, karne heyecanını evinde

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

Güncel Haberler

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

İçişleri Bakanlığı tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında İstanbul’dan Çanakkale’ye düzenlenen geziler sona