Denizde Kaybolan Şahıslar Bulundu

Bozcaada'da botla Çanakkale'ye gelmek için denize açılan iki şahıs akıntıya kapılarak kayboldu. Sahil Güvenlik ekiplerinin gece boyunca devam eden arama ve kurtarma çalışmaları sonrasında bulunarak Çanakkale'ye getirildi.

Denizde Kaybolan Şahıslar Bulundu
Haber Giriş Tarihi: 06 Haziran 2019 12:06 Güncel Haberler

Bozcaada’dan botla denize açılan ve kaybolan iki kişi sahil güvenlik ekipleri tarafından bulundu.

Edinilen bilgiye göre kaybolan şahısların, serbest dalış şampiyonu, 5 dünya rekoru ve 40’tan fazla Türkiye rekoru bulunan Çanakkaleli Milli Sporcu Derya Can’ın eşi Tayfun Göçen ve mesai arkadaşı Necati Çağatay olduğu ileri sürüldü.

Botla Çanakkale’den Bozcaada’ya giden ve tekrar botla Çanakkale’ye geri dönmek isteyen Çanakkale Belediyesi liman personeli Tayfun Göçen ve Necati Çağatay dün gece saat 21:00’da Bozcaada’dan hareket etti. Botla denize açılan Tayfun Göçen ve Necati Çağatay’ın Çanakkale’ye ulaşmamaları üzerine yakınları durumu Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Deniz Polisi’ne bildirdi.

Kayboldukları iddia edilen iki kişinin bulunması için Bozcaada ve Çanakkale bölgesi ile boğaz hattında gece boyunca devam eden arama ve kurtarma çalışması başlatıldı. Sahil Güvenlik ekiplerine gelen ihbar üzerine Tayfun Göçen ve Necati Çağatay’ın, Gelibolu Yarımadası Büyük Kemikli Burnu mevkiinde bulunduğu bilgisine ulaşıldı.
Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Çanakkale’ye getirilen şahıslar, sağlık kontrolü için ambulansla hastaneye sevk edildi.

Paylaş:
Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Güncel Haberler

Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Çanakkale Organize Sanayi Firmaları Üretimde ve İstihdamda Hız

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Güncel Haberler

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Çanakkale Belediyesi, 2017 yılında hayata geçirdiği Kedi Köyü’nde can dostlarımız kedilerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek amacı ile yürüttüğü çalışmalara devam

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Güncel Haberler

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Çanakkale Yenice’de görevli komiser Ömer Işık, göreve giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit