21 Eylül 2019 Cumartesi

Denizde Kaybolan Şahıslar Bulundu

Bozcaada'da botla Çanakkale'ye gelmek için denize açılan iki şahıs akıntıya kapılarak kayboldu. Sahil Güvenlik ekiplerinin gece boyunca devam eden arama ve kurtarma çalışmaları sonrasında bulunarak Çanakkale'ye getirildi.

Denizde Kaybolan Şahıslar Bulundu
Haber Giriş Tarihi: 06 Haziran 2019 12:06 Güncel Haberler

Bozcaada’dan botla denize açılan ve kaybolan iki kişi sahil güvenlik ekipleri tarafından bulundu.

Edinilen bilgiye göre kaybolan şahısların, serbest dalış şampiyonu, 5 dünya rekoru ve 40’tan fazla Türkiye rekoru bulunan Çanakkaleli Milli Sporcu Derya Can’ın eşi Tayfun Göçen ve mesai arkadaşı Necati Çağatay olduğu ileri sürüldü.

Botla Çanakkale’den Bozcaada’ya giden ve tekrar botla Çanakkale’ye geri dönmek isteyen Çanakkale Belediyesi liman personeli Tayfun Göçen ve Necati Çağatay dün gece saat 21:00’da Bozcaada’dan hareket etti. Botla denize açılan Tayfun Göçen ve Necati Çağatay’ın Çanakkale’ye ulaşmamaları üzerine yakınları durumu Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Deniz Polisi’ne bildirdi.

Kayboldukları iddia edilen iki kişinin bulunması için Bozcaada ve Çanakkale bölgesi ile boğaz hattında gece boyunca devam eden arama ve kurtarma çalışması başlatıldı. Sahil Güvenlik ekiplerine gelen ihbar üzerine Tayfun Göçen ve Necati Çağatay’ın, Gelibolu Yarımadası Büyük Kemikli Burnu mevkiinde bulunduğu bilgisine ulaşıldı.
Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Çanakkale’ye getirilen şahıslar, sağlık kontrolü için ambulansla hastaneye sevk edildi.

Paylaş:
“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Güncel Haberler

“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Kale Grubu ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğinde ve Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsünün yürütücülüğünde 2017 Şubat ayında başlatılan “Aklım Fikrim

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Güncel Haberler

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonunca (ŞEGAFED) hazırlanan, Çanakkale Deniz Zaferi'ni anlatan savaş malzemelerinin bulunduğu gezici "Önce Vatan

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Güncel Haberler

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda yapımı devam eden "Arıburnu Yürüyüş Güzergahı" projesi çalışmalarında 104 yıl öncesine ait siperler