17 Ağustos 2019 Cumartesi

Dumlupınar Denizaltısı Şehitleri Törenle Anıldı

Dumlupınar Denizaltısında şehit olan 81 denizcimiz, Nara Barbaros Şehitliği'nde törenle anıldı.

Dumlupınar Denizaltısı Şehitleri Törenle Anıldı
Haber Giriş Tarihi: 04 Nisan 2019 13:09 Güncel Haberler

Dumlupınar Denizaltısı şehitleri Nara Barbaros Şehitliği’nde törenle anıldı.

Bundan 66 yıl önce Çanakkale Boğazı Nara Burnu önlerinde 4 Nisan 1953’te İsveç bayraklı “Naboland” adlı gemiyle çarpışarak batan Dumlupınar Denizaltısında şehit olan 81 denizcimiz törenle anıldı.

Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığındaki Barbaros Şehitliği’nde yapılan ilk anma töreninde saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Barbaros Şehitliği’ndeki törene Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, askeri personel, protokol ve şehit aileleri katıldı.

Programda Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale İl Müftüsü Arif Gökce, gaziler ve şehit yakınları, şehitliği ziyaret edip dua ederek, kabirlerine karanfil bıraktılar.

Vali ve Garnizon Komutanı TCG 1. İnönü denizaltısına giderek, “TCG Dumlupınar”ın 66 yıl önce battığı noktaya çelenk bıraktı. Protokol ve davetli misafirler çelenk bırakma törenini “TCG Karabiga” gemisine binerek izlediler.

Anma töreni, Boğaz ve Garnizon Komutanlığı askeri bando takımının günün anlam ve önemine uygun marşları seslendirilmesiyle son buldu.

Paylaş:
Şehitliklerde Özel Yürüyüş Yolları Yapılıyor

Güncel Haberler

Şehitliklerde Özel Yürüyüş Yolları Yapılıyor

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı yarımadadaki şehitlik ve anıtların düzenli bir şekilde gezilip görülebilmesi amacıyla yürüyüş yolları oluşturulmasına

Milli Eğitim Müdürü Asaleten Atandı

Güncel Haberler

Milli Eğitim Müdürü Asaleten Atandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 5 ile yeni

Çanakkale’de Rüzgar Enerji Santrali Üretime Başladı

Güncel Haberler

Çanakkale’de Rüzgar Enerji Santrali Üretime Başladı

Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını ekonomiye kazandırmak üzere yatırımlarını aralıksız sürdüren Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale'de faaliyete