01 Ağustos 2021 Pazar

EMITT’te Çanakkale Turizmi Konuşuldu

23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT) Çanakkale Valiliği himayesinde turizm sektör temsilcileri ile toplantı düzenlendi. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında düzenlenen toplantıda 2018 Troya Yılı boyunca gerçekleştirilen çalışma,

EMITT’te Çanakkale Turizmi Konuşuldu
Haber Giriş Tarihi: 06 Şubat 2019 18:02 Güncel Haberler

23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT) Çanakkale Valiliği himayesinde turizm sektör temsilcileri ile toplantı düzenlendi.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında düzenlenen toplantıda 2018 Troya Yılı boyunca gerçekleştirilen çalışma, faaliyet ve projeler değerlendirilerek 2018 Troya Yılının bölge ve ülke turizmine sağlamış olduğu katkılar ve 2023 Vizyonu çerçevesinde yapılması gerekenler üzerinde duruldu.

Toplantıda, 2019 senesinde Çanakkale Turizminin sürdürülebilir tanıtımının gelişmesi için kurumsal bir yapının hayata geçirilmesi, 2018 Troya Yılı ile elde edilen uluslararası farkındalığın devam etmesi için Troya merkezli tanıtımlar ile pekiştirilmesi ve bu kapsamda uluslararası fuarlarda tanıtımlara devam edilmesi, Tarihi Gelibolu Yarımadası’na Yeni Zelanda, İngiltere ve Avustralya’dan gelecek ziyaretçilerin arttırılması için iletişim ve tanıtım çalışmalarının gerçekleştirilmesi, Yurt dışında bulunan üniversitelerin akademisyenlerini Troya’ya ziyaretleri ile ilgili çalışmaların yapılması, Bölgenin turizm üst yapı ve altyapı çalışmalarının iyileştirilmesine yönelik yapılacak çalışmalar ile ilgili fikir alışverişinde bulunularak önümüzdeki senelerde Çanakkale turizmi ile ilgili yapılması gereken ve önem arz eden konular görüşüldü.

2018 Troya Yılında yabancı ve yerli ziyaretçilere açılan Troya Müzesi’nin de ele alınmış olduğu toplantıda, kültürel, tarihi ve doğal zenginliklere sahip Çanakkale’nin her alanda gelişmesi için Şehir Merkezinde atılması gereken adımlar, üst yapıda ve alt yapı konusunda yapılması gerekenler ele alındı.

Vali Yardımcısı Vekili Turan Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AK Parti 26. Dönem Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu, Çanakkaleli Uluslararası Turizmci Hüseyin Baraner, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Armağan Aydeğer, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Çanakkale Körfez Yöresel Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik ve turizm sektörünün temsilcilerinin katılmış olduğu toplantı görüş ve öneriler ile son buldu.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde