24 Nisan 2019 Çarşamba

Gençler Osnabrück’e Gidecek

Kardeş Kent Osnabrück’e Çanakkaleli gençler gidecek. Çanakkale Belediyesi ile Kardeş Kenti Osnabrück Belediyesi arasında devam eden kültürel ilişkiler çerçevesinde her sene karşılıklı olarak düzenlenen “Gençlik Değişimi” programına bu sene Çanakkale'den gençler

Gençler Osnabrück’e Gidecek
Haber Giriş Tarihi: 15 Ocak 2019 16:03 Güncelleme: Güncel Haberler

Kardeş Kent Osnabrück’e Çanakkaleli gençler gidecek.

Çanakkale Belediyesi ile Kardeş Kenti Osnabrück Belediyesi arasında devam eden kültürel ilişkiler çerçevesinde her sene karşılıklı olarak düzenlenen “Gençlik Değişimi” programına bu sene Çanakkale’den gençler katılacak.

15 Temmuz – 24 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Gençlik Değişimi programına katılacak olanlar Kardeş Kent Osnabrück’te hazırlanan gezi programında bir araya gelecekler. Gezi sırasında farklı bir ülkenin kültürünü ve tarihini öğrenme fırsatı elde edecekleri gibi bu değişimler esnasında farklı tecrübeler kazanma fırsatına da sahip olacaklar.

16-20 yaş arasında, Çanakkale’de yaşayanlardan oluşturulacak grup üyelerinin Almanca bilmesi tercih edilecektir. Osnabrück’teki tüm masraflar ( geziler, konaklama vb.) Osnabrück Belediyesi tarafından karşılanacak. Katılmak isteyenler pasaport,vize ve ulaşım masraflarını ise kendileri karşılayacaklar.

Başvuruların 15 Mart 2019 Cuma gününe kadar Çanakkale Belediyesi Kardeş Kent Elçisi Ayyüce Keloğlu’na yapılması gerekmektedir.

Paylaş:
Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Güncel Haberler

Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Türk Yıldızları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması sebebiyle Şehitler Abidesi'nde muhteşem bir gösteri

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Güncel Haberler

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Çanakkale Kara Savaşları'nın 104. Yılında, savaşta şehit olan Mevlevi Alayı’nı anmak ve Çanakkale Ruhunu anlatmak amacıyla her yıl düzenlenen “Cepheye

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Güncel Haberler

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Çanakkaleli üreticilerinde katıldığı İstanbul Peynir Festivali'nde Çanakkale Peyniri yoğun ilgi