18 Haziran 2019 Salı

Gençler Osnabrück’e Gidecek

Kardeş Kent Osnabrück’e Çanakkaleli gençler gidecek. Çanakkale Belediyesi ile Kardeş Kenti Osnabrück Belediyesi arasında devam eden kültürel ilişkiler çerçevesinde her sene karşılıklı olarak düzenlenen “Gençlik Değişimi” programına bu sene Çanakkale'den gençler

Gençler Osnabrück’e Gidecek
Haber Giriş Tarihi: 15 Ocak 2019 16:03 Güncelleme: Güncel Haberler

Kardeş Kent Osnabrück’e Çanakkaleli gençler gidecek.

Çanakkale Belediyesi ile Kardeş Kenti Osnabrück Belediyesi arasında devam eden kültürel ilişkiler çerçevesinde her sene karşılıklı olarak düzenlenen “Gençlik Değişimi” programına bu sene Çanakkale’den gençler katılacak.

15 Temmuz – 24 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Gençlik Değişimi programına katılacak olanlar Kardeş Kent Osnabrück’te hazırlanan gezi programında bir araya gelecekler. Gezi sırasında farklı bir ülkenin kültürünü ve tarihini öğrenme fırsatı elde edecekleri gibi bu değişimler esnasında farklı tecrübeler kazanma fırsatına da sahip olacaklar.

16-20 yaş arasında, Çanakkale’de yaşayanlardan oluşturulacak grup üyelerinin Almanca bilmesi tercih edilecektir. Osnabrück’teki tüm masraflar ( geziler, konaklama vb.) Osnabrück Belediyesi tarafından karşılanacak. Katılmak isteyenler pasaport,vize ve ulaşım masraflarını ise kendileri karşılayacaklar.

Başvuruların 15 Mart 2019 Cuma gününe kadar Çanakkale Belediyesi Kardeş Kent Elçisi Ayyüce Keloğlu’na yapılması gerekmektedir.

Paylaş:
Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu

Güncel Haberler

Çanakkale’nin Mavi Bayraklı Plajları Belli Oldu

Çanakkale'de Mavi Bayraklı plaj sayısı bu yıl 3 oldu. Güzelyalı Halk Plajı, Mega Beach ve Yeni Kordon da ki Barış

Troya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi’ Adayı Oldu

Güncel Haberler

Troya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi’ Adayı Oldu

Çanakkale'de 5 bin yıllık Troya Antik Kenti girişinde bulunan 12 bin 750 metrekare kapalı alana sahip Troya Müzesi, Avrupa Müze

Çanakkale Sokakları Göle Döndü

Güncel Haberler

Çanakkale Sokakları Göle Döndü

Çanakkale’de sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış, nedeniyle bazı cadde ve sokaklar göle