25 Nisan 2019 Perşembe

Gezici Kütüphane Yaz Boyunca Çocuklarla Buluştu

Önceki dönem Kültür ve Turizm Bakanı  Numan Kurtulmuş tarafından anahtarları tören ile teslim edilen Gezici Kütüphane yaz tatili boyunca çocuklar ile buluştu. Toplumda okuma alışkanlığının arttırılması hedefi ile hayata geçirilen ve

Gezici Kütüphane Yaz Boyunca Çocuklarla Buluştu
Haber Giriş Tarihi: 06 Eylül 2018 13:11 Güncel Haberler

Önceki dönem Kültür ve Turizm Bakanı  Numan Kurtulmuş tarafından anahtarları tören ile teslim edilen Gezici Kütüphane yaz tatili boyunca çocuklar ile buluştu.

Toplumda okuma alışkanlığının arttırılması hedefi ile hayata geçirilen ve ilköğretim okulu öğrencilerinin yaşam boyu eğitimine katkıda bulunmaya yönelik olan Gezici Kütüphane yaz tatili boyunca uğrak nokta oldu.

Öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri ve kaybolan kütüphane kültürünü yaşatmak hedefi ile hayata geçen Gezici Kütüphane ilgi görüyor.

İl Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliğinde geliştirilen Gezici Kütüphane ile çocukların kitaplar ile kucaklaşması, çocukların hayal dünyaları ve yaratıcılıklarının geliştirilmesi, özgür düşünceli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Merkeze bağlı köylere giden kütüphane, açılışından bu yana Erenköy İlkokulu ve Ortaokulu, Kepez Atatürk İlkokulu, Işıklar Muharrem Yılmaz Ortaokulu, Kayadere İlkokulu, Cevatpaşa İlkokulu, Kumkale 100. Yıl İlkokulu, Karacaören İlkokulu, Kepez Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Akçapınar İlkokulu ve Ortaokulu’na giderek kitapları çocuklara ulaştırdı.

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, Özgürlük Parkı, belirli günlerde Boğaz Komutanlığı, Adliye, TOKİ, Güzelyalı, Yeni Kordon, Çocuk Esirgeme ve Huzur Evi’nde kitapsever öğrenciler ile buluşan Gezici Kütüphane, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile beraber okullarda olacak.

23 Haziran 2018 tarihinde başlayan yaz dönemi Gezici Kütüphane güzergahı 7 Eylül 2018 Cuma günü sona erecek.

Paylaş:
Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Güncel Haberler

Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Türk Yıldızları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması sebebiyle Şehitler Abidesi'nde muhteşem bir gösteri

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Güncel Haberler

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Çanakkale Kara Savaşları'nın 104. Yılında, savaşta şehit olan Mevlevi Alayı’nı anmak ve Çanakkale Ruhunu anlatmak amacıyla her yıl düzenlenen “Cepheye

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Güncel Haberler

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Çanakkaleli üreticilerinde katıldığı İstanbul Peynir Festivali'nde Çanakkale Peyniri yoğun ilgi