Reklam

Göçmen Kadınlar Kent Gezisinden Memnun Ayrıldı

Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen proje kapsamında göçmen kadınların kente uyum sağlaması için kent gezisi yapıldı. Çanakkale Belediyesi’ne bağlı olarak aktivitelerini yürüten Troya Sosyal Yaşam Evi (Göçmen Kadınlara Destek Grubu) ile Sığınmacılar

Göçmen Kadınlar Kent Gezisinden Memnun Ayrıldı
Haber Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2018 18:06 Güncel Haberler

Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen proje kapsamında göçmen kadınların kente uyum sağlaması için kent gezisi yapıldı.

Çanakkale Belediyesi’ne bağlı olarak aktivitelerini yürüten Troya Sosyal Yaşam Evi (Göçmen Kadınlara Destek Grubu) ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneğinin ortak çalışmaları devam ediyor. Göçmen kadınların yaşamış oldukları çevreye uyum sağlaması, kendilerini kente ait hissetmeleri, dil öğrenmeleri, özgüvenlerinin yükselmesi gibi amaçlar ile yaklaşık beş aydır yürütülen program çercevesinde son olarak kent gezisi de gerçekleştirildi.

Çanakkale Belediyesi Sosyal Yaşam Evleri ve ASAM’ın yanı sıra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün de destek vermiş olduğu kent gezisi kapsamında yirmi dört kadın katılımcı Gelibolu Simülasyon Merkez, Hastane Sergisi, Kilitbahir Kalesi ve Şehitler Abidesi’ni ziyarette bulundu. Gezilen yerler ve kent tarihi hakkında bilgi alan göçmen kadınlar, etkinlikten oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

Gezi ile beraber son bulan dönem etkinliklerinin gelecek Ekim ayında tekrar başlaması planlanıyor.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya