30 Eylül 2023 Cumartesi

Gökhan: “Esas onlar yeteneksiz, beceriksiz”

Çanakkale Belediyesi Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, hafta sonu Çanakkale Belediyesi’nden izinsiz ve habersiz yapılan sondaj çalışması sebebi ile Sarıcaeli deposuna giden içme suyu ana isale hattında meydana gelen hasarın tadilatında

Gökhan: “Esas onlar yeteneksiz, beceriksiz”
Haber Giriş Tarihi: 07 Ağustos 2018 12:56 Güncel Haberler

Çanakkale Belediyesi Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, hafta sonu Çanakkale Belediyesi’nden izinsiz ve habersiz yapılan sondaj çalışması sebebi ile Sarıcaeli deposuna giden içme suyu ana isale hattında meydana gelen hasarın tadilatında çalışan işçilere teşekkür etti.

Çanakkale Belediyesi İtfaiyesi eski binasında Su Kanalizasyon Müdürlüğü personeli ile bir araya gelen Gökhan’a Belediye Başkan Yardımcılarıı Ali Sürücü ile Handan Özyayla Kenar ve Su Kanalizasyon Müdürü İsmail Balcı eşlik etti. Sarıcaeli deposuna giden içmesuyu ana isale hattında oluşan hasar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Gökhan, hattın tadilatının yapılmasında eğemeği geçen tüm personele teşekkür etti.

Meydana gelen hasarın sebebi hakkında açıklamada bulunan Gökhan şu ifadeleri kullandı; “Bugün, geçtiğimiz hafta sonu Güzelyalı, Barbaros Mahallesi ve Dardanos’ta yaşanan su kesintisinin onarımı ile ilgili bir araya geldik. Bu konuda hem çalışanlarımıza teşekkür etmek, hem de basında çıkan haberleri düzeltmek istedik. Her zaman Su Kanal Müdürlüğü ile ilgili söylemiş olduğum bir şey vardı. Su Kanal Belediyenin en önemli birimlerinin başında gelir. Çünkü ertelenemez ve ötelenemez bir hizmet veriyorsuz. Su patlağından tutun, arıtmadan tutun, kanal basmasından tutun, buradaki sorunlar ertelenemez. Yolda bir sorun olur ise iki gün sonra da yapılabilir fakat su kanalın işleri ertelenemez.”

“Habersiz ve İzinsiz Çalışma Yapıyorlar”

“Cumartesi gece saatlerinden başlayıp, pazar günü öğlen 2’ye kadar süren patlak çalışmasına ben de katıldım ve orada tespitlerde bulunduk. Maalesef akşam 9’dan ertesi gün öğlen 3’e kadar, on sekiz saatlik bir çalışma gerçekleştirildi. Çalışma yapan arkadaşlarımıza çabaları sebebi ile teşekkür ediyorum. Hiçbir şekilde bizim hatamız olmayan ana su borumuzun, çelik borumuzun delinmesinden bahsediyoruz. Orada bizden habersiz ve izinsiz sondaj çalışması yapılıyor. Sarıcaeli Köyü’nün suyu için yeni bir kuyu açılması ile Özel İdareden birileri sondajcıya yer gösteriyor. Sondajcı da burada su borusu var mıdır yok mudur bakmadan delmeye başlıyor. Tam da bizim borunun üstüne kocaman bir delik açıyor. “Burada su arıyorduk, deldik, bulduk” diyorlar. Tabi ki de bulacaksınız. Bizim boruyu deliyorsunuz, tabi su çıkacak.”

“Ana Borunun Baypası Olmaz”

“Bu bir ana boru ve çelik bir boru. Arıtılmış suyu Sarıcaeli deposuna taşıyan borudan bahsediyoruz. Orası taşımış olduğu su ile hem Barbaros’u besliyor hem de Dardanos ve Güzelyalı’yı besliyor. Şimdi birileri diyor ki, “baypas yapsaydınız böyle olmazdı”. Ana borunun baypası olmaz. Tabi ani bir kesinti olduğundan dolayı haber verme fırsatı da bulmadık. Sadece sosyal medyadan duyurabildik. Orada kaynak ve tadilat yapılabilmesi için suyun boşaltılması gerekir. Tabi bunlar da zaman alan işlemler. Kelepçe yapılmaya çalışıldı, tabi olmayınca kaynak yapılmak zorunda kalındı. Suyun boşalması, kaynak yapılması ve sonrasında suyun verilmesi ile beraber suya kavuştuk.”

“Belediyemizin Yeteri Kadar Personeli Bulunmakta”

“Tabi bu işlemler anlatılan kadar basit değil. Gecenin karanlığında suların içerisinde çalışmak kolay bir iş değil. Bir de bunun kış olduğunu hayal ediyorum. Herkes yatağında uyurken, 0 derece, -1 derece suların içerisinde onarım yapıyorsunuz. İnsanların refahı için. Bir de utanmadan Belediyenin personeli yetersiz, beceriksiz diye yazıyorlar. Belediyemizin yeteri kadar personeli bulunmakta. Çanakkale Belediyesi’nin personeli, işçisinden mühendisine kadar, iddia ediyorum bütün kamu kurumlarındaki personelden daha verimli, daha iyi iş bitiren, daha ehliyetli insanlardır. Bunu da yaşıyoruz. Tabi bunu yazanlar bilmiyorlar; o su nasıl akıyor, ne tür riskler ile karşı karşıyayız, bunların hiç birini bilmiyor. Arkadaşlarımız sadece patlaklar ile değil, kanalizasyondan içme suyuna kadar her konuda can ile başla çalışıyor.”

“İşçilerin Emeğine Saygılı Olun”

“Kim ne derse desin, ben her zaman çalışanlarımın yanındayım. Bu emeğiniz ödenemez. Gerçek anlamda ciddi bir çalışma yapıyorsunuz. Fedakar bir şekilde çalışıyorsunuz. Hiç kimse kaynatmıyor ve herkes koşa koşa geliyor. Orada da gördük, herkes canla başla çalışıyor. Kaynakçısından kamyoncusuna herkes bu konuda elinden geleni yaptı. Bunu fırsat bilerek dedikodu yapıyorlar. Maalesef bunu bir de milletvekili yapıyor. Bilmeden kötülemeye çalışıyor. Hadi beni eleştiriyorsun eyvallah ama en azından işçilerin emeğine saygılı ol. Bunu kabul etmem mümkün değildir. Sonuna kadar işçi arkadaşlarımın yanındayım ve sonuna kadar işçi arkadaşlarımı savunmaya devam edeceğim. Şimdi sizi yetersiz, beceriksiz, görenleri buraya davet ediyorum. Gelsinler bunları sizin yüzünüze söylesinler. Gelecekler, burada söyleyecekler ve siz de onlara ne iş yapmış olduğunuzu anlatacaksınız.”

“Hasarı Karşılayacaklar”

“Beni kötüleyebilirsin, yetersiz bulabilirsin ama emekçi arkadaşlarımı yetersiz bulamazsınız. Sen esas kazılması için orayı gösteren kendi elemanlarına bak. Sondajcıya orayı işaret eden, burada su var diyen kendi elemanlarına bak. c. Bizim borumuzu deldirdiniz. Ama bunun hasarını karşılayacaklar. Boruyu ödeyecekler, suyu ödeyecekler ve emeği ödeyecekler. Binlerce ton arıtılmış su gitti. Bu affedilebilir bir hata değildir.”

“Bütün Arkadaşlarımızı Görevlendirdik”

“Onların yapmış oldukları hata sebebi ile bütün arkadaşlarımızı orada görevlendirdik. Ben oradaydım, başkan yardımcılarımız, müdürümüz oradaydı. Hafta sonları çağrı merkezimizde bir arkadaşımız nöbetçi kalırdı, üç arkadaşımızı orada görevlendirdik. Bu konu ile ilgili bir de çözüm önerdim. Su kesintisi olduğu zaman çağrı merkezi herkesin araması sebebi ile yoğunlaşıyor. Şöyle bir sistem kurmayı düşünüyoruz, su kesintisi olduğu an, belediyeyi aradıklarında sistem devreye girecek ve santral çıkmadan, Barbaros Mahallesi’nde su patlağı vardır, şu kadar sürede gelecektir diye bilgilendirmede bulunacak. Çağrı merkezimizden bu yoğunluğu azatlamamız gerekiyor.”

“Emeğiniz Adına Teşekkür Ediyorum”

“Bu durumu kasıtlı olarak çarpıtanlara, özellikle de emek üzerinden çarpıtanlara sizlerin hakkını helal etmiyorum. Çok yoğun bir emek sarf ediyorsunuz bu sebep ile aldığınız para helaldir. Biz de emeğinizin karşılığında ağzımız tatlansın diye baklava getirdik. Tüm çabalarınız ve emeğiniz için tekrar hepinize teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

Başkan Gökhan konuşmasının sonrasında Sarıcaeli depusuna giden içme suyu ana isale hattında çalışan tüm personele baklava ikramında bulundu. Sohbet ortamı ile devam eden program hatıra fotoğrafı çekili ile sonlandı.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde