Güreş Ağalarından Başkanlara Ziyaret

Çanakkale’de yağlı güreş organizasyonu yapan belediye başkanlarına güreş ağalarından hazyırlı olsun ziyareti.

Güreş Ağalarından Başkanlara Ziyaret
Haber Giriş Tarihi: 17 Nisan 2019 16:20 Güncel Haberler

Güreş Ağaları yeni seçilen belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Seyfettin Selim’inde aralarında bulunduğu güreş ağaları, Çanakkale’de yağlı güreş organizasyonu yapan belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ağalardan oluşan grup, Lapseki ilçesi Çardak Beldesi Belediye Başkanı Metin Semerci, Kepez Beldesi Belediye Başkanı Birol Arslan ve Ezine Geyikli Beldesi Belediye Başkanı ve eski güreş ağası Mevlüt Oruçoğlu’nu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Ziyaretlerin ana konusu bu sezonda yapılacak olan yağlı güreş organizasyonları oldu. Ziyaret edilen belde belediye başkanları geleneksel olarak devam eden yağlı güreşlerin ata sporu olduğunu ve her yıl daha iyisini yapmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

Belediye Başkanlarını ziyarette bulunan heyette, Cumhuriyet tarihinin en fazla Kırkpınar Ağalığını yapan Seyfettin Selim, Sultangazi Güreş Ağası Zeki Özünlü, Kepez Yağlı Pehlivan Güreş Ağası Yahsem Korkmaz, Arnavutköy Yağlı Güreşleri Ağası Selçuk Öztürk, Geleneksel Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağası Seyhan Arslan, Çan Güreş Ağası Gökhan Mercan, Çan Eski Güreş Ağası Yakup Köse ve Çardak Eski Güreş Ağası Ahmet Acar bulundular.

Paylaş:
Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Güncel Haberler

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Çanakkaleli üreticilerinde katıldığı İstanbul Peynir Festivali'nde Çanakkale Peyniri yoğun ilgi

DİSK’te Başkan Değişti

Güncel Haberler

DİSK’te Başkan Değişti

DİSK Çanakkale Şubesi'nde Metin Ceylan dönemi

Anadolu Gençlik Derneği’nden Şehitliklere Ziyaret

Güncel Haberler

Anadolu Gençlik Derneği’nden Şehitliklere Ziyaret

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Çanakkale Şehitleri'ni anmak amacıyla Türkiye'nin çeşitli illerinden 2bin gençle şehitlikleri ziyarete