24 Haziran 2019 Pazartesi

Güreş Ağalarından Başkanlara Ziyaret

Çanakkale’de yağlı güreş organizasyonu yapan belediye başkanlarına güreş ağalarından hazyırlı olsun ziyareti.

Güreş Ağalarından Başkanlara Ziyaret
Haber Giriş Tarihi: 17 Nisan 2019 16:20 Güncel Haberler

Güreş Ağaları yeni seçilen belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Seyfettin Selim’inde aralarında bulunduğu güreş ağaları, Çanakkale’de yağlı güreş organizasyonu yapan belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ağalardan oluşan grup, Lapseki ilçesi Çardak Beldesi Belediye Başkanı Metin Semerci, Kepez Beldesi Belediye Başkanı Birol Arslan ve Ezine Geyikli Beldesi Belediye Başkanı ve eski güreş ağası Mevlüt Oruçoğlu’nu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Ziyaretlerin ana konusu bu sezonda yapılacak olan yağlı güreş organizasyonları oldu. Ziyaret edilen belde belediye başkanları geleneksel olarak devam eden yağlı güreşlerin ata sporu olduğunu ve her yıl daha iyisini yapmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

Belediye Başkanlarını ziyarette bulunan heyette, Cumhuriyet tarihinin en fazla Kırkpınar Ağalığını yapan Seyfettin Selim, Sultangazi Güreş Ağası Zeki Özünlü, Kepez Yağlı Pehlivan Güreş Ağası Yahsem Korkmaz, Arnavutköy Yağlı Güreşleri Ağası Selçuk Öztürk, Geleneksel Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağası Seyhan Arslan, Çan Güreş Ağası Gökhan Mercan, Çan Eski Güreş Ağası Yakup Köse ve Çardak Eski Güreş Ağası Ahmet Acar bulundular.

Paylaş:
Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Güncel Haberler

Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Çanakkale Organize Sanayi Firmaları Üretimde ve İstihdamda Hız

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Güncel Haberler

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Çanakkale Belediyesi, 2017 yılında hayata geçirdiği Kedi Köyü’nde can dostlarımız kedilerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek amacı ile yürüttüğü çalışmalara devam

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Güncel Haberler

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Çanakkale Yenice’de görevli komiser Ömer Işık, göreve giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit