22 Şubat 2024 Perşembe

Güreş Ağalarından Başkanlara Ziyaret

Çanakkale’de yağlı güreş organizasyonu yapan belediye başkanlarına güreş ağalarından hazyırlı olsun ziyareti.

Güreş Ağalarından Başkanlara Ziyaret
Haber Giriş Tarihi: 17 Nisan 2019 16:20 Güncel Haberler

Güreş Ağaları yeni seçilen belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Ağası Seyfettin Selim’inde aralarında bulunduğu güreş ağaları, Çanakkale’de yağlı güreş organizasyonu yapan belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ağalardan oluşan grup, Lapseki ilçesi Çardak Beldesi Belediye Başkanı Metin Semerci, Kepez Beldesi Belediye Başkanı Birol Arslan ve Ezine Geyikli Beldesi Belediye Başkanı ve eski güreş ağası Mevlüt Oruçoğlu’nu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Ziyaretlerin ana konusu bu sezonda yapılacak olan yağlı güreş organizasyonları oldu. Ziyaret edilen belde belediye başkanları geleneksel olarak devam eden yağlı güreşlerin ata sporu olduğunu ve her yıl daha iyisini yapmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

Belediye Başkanlarını ziyarette bulunan heyette, Cumhuriyet tarihinin en fazla Kırkpınar Ağalığını yapan Seyfettin Selim, Sultangazi Güreş Ağası Zeki Özünlü, Kepez Yağlı Pehlivan Güreş Ağası Yahsem Korkmaz, Arnavutköy Yağlı Güreşleri Ağası Selçuk Öztürk, Geleneksel Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağası Seyhan Arslan, Çan Güreş Ağası Gökhan Mercan, Çan Eski Güreş Ağası Yakup Köse ve Çardak Eski Güreş Ağası Ahmet Acar bulundular.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde