17 Ağustos 2019 Cumartesi

Güzelyalı Köyü Muhtarı Elif Çelik

Güzelyalı'ya kadın eli değecek. Mutar adayı Elif Çelik Güzelyalı Köyü'nün yeni muhtarı seçildi.

Güzelyalı Köyü Muhtarı Elif Çelik
Haber Giriş Tarihi: 04 Nisan 2019 1:04 Güncel Haberler

Çanakkale Güzelyalı’da muhtarlık yarışını Elif Çelik kazandı.

31 Mart Yerel Seçimlerinde, Çanakkale merkeze bağlı Güzelyalı Köyü muhtarlığı için kıyasıya bir yarış yaşandı. Seçim öncesinde rekabetin zirve yaptığı yarışta seçim günü kadın adaylardan en genci olan Elif Çelik ipi göğüsleyerek seçimi kazandı.

Çanakkale’nin yaz aylarında en hareketli bölgelerinden olan, plajı, denizi ve eğlence mekanlarıyla ünlü Güzelyalı’da muhtarlık seçimlerini kadın aday kazandı.

Güzelyalı’da üç kadın bir erkek adayın yarıştığı seçimlerde, Elif Çelik 391 oy alarak yeni muhtar oldu. En güçlü adaylardan biri olarak gösterilen mevcut muhtar Hasan Sağlam 238, Nesrin Çeker 182, Julide Uzsayılır 31 oy aldı.

Sandıkların sayılması ve sonuçların belli olmasının ardından açıklama yapan Elif Çelik “Sevgili komşularım. Seçim sonuçları belli oldu. Bana oy veren, vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Sözüm söz. Daha Güzelyalı sözü vermiştim. Sizlerle el ele bunu gerçekleştirmek için var gücümle çalışacağım. Sizleri ve Güzelyalı’mı çok seviyorum.” Diyerek, kendisini oylarıyla destekleyenlere teşekkür etti.

Sosyal medyayı çok iyi kullanarak yaptığı etkinliklerle adından da söz ettiren genç kadın aday Elif Çelik, 37 yaşında evli ve 2 çocuk annesidir.

Paylaş:
Şehitliklerde Özel Yürüyüş Yolları Yapılıyor

Güncel Haberler

Şehitliklerde Özel Yürüyüş Yolları Yapılıyor

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı yarımadadaki şehitlik ve anıtların düzenli bir şekilde gezilip görülebilmesi amacıyla yürüyüş yolları oluşturulmasına

Milli Eğitim Müdürü Asaleten Atandı

Güncel Haberler

Milli Eğitim Müdürü Asaleten Atandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 5 ile yeni

Çanakkale’de Rüzgar Enerji Santrali Üretime Başladı

Güncel Haberler

Çanakkale’de Rüzgar Enerji Santrali Üretime Başladı

Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını ekonomiye kazandırmak üzere yatırımlarını aralıksız sürdüren Akfen Yenilenebilir Enerji, Çanakkale'de faaliyete