Halk Bahçesi Yeni Yüzü İle Kullanıma Açıldı

Çanakkalelilerin uzun senedir yaz-kış sıklıkla kullandığı Halk Bahçesi, Çanakkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmaların sonrasında yeni yüzüne kavuştu. Bazı bölgelerde küçük rötuşların kaldığı Halk Bahçesi kullanılmaya başladı. Yürüyüş yollarından oyun alanlarına, hayvanlar

Halk Bahçesi Yeni Yüzü İle Kullanıma Açıldı
Haber Giriş Tarihi: 06 Eylül 2018 14:54 Güncel Haberler

Çanakkalelilerin uzun senedir yaz-kış sıklıkla kullandığı Halk Bahçesi, Çanakkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmaların sonrasında yeni yüzüne kavuştu. Bazı bölgelerde küçük rötuşların kaldığı Halk Bahçesi kullanılmaya başladı.

Yürüyüş yollarından oyun alanlarına, hayvanlar için oyun parkurundan spor alanlarına kadar yenilenen ve düzenlenen Halk Bahçesi yeniden kullanımında.

Halk Bahçesi yenileme çalışmaları kapsamında kedilerin barınacağı alanın yeniden düzenlenmesi ve iyileştirilmesi de yapıldı. Hayvanlar için ise oyun parkurları oluşturarak, evcil hayvanların sahipleri ile keyifle vakit geçirebilmesi için düzenlemeler gerçekleştirildi.

Halk Bahçesi yenileme çalışmaları kapsamında, Amfi Tiyatro’nun kapasitesi arttırılarak granit zeminli ve ahşap kaplama olarak tekrar yapıldı. Halk Bahçesi içerisinde bulunan havuzun şekli korunarak su oyunları olan ışıklı fıskiye sistemli havuz olarak düzenlendi. Güvenlik kameralarının montajı tamamlandı. Yağmursuyu ve tuvalet için altyapı gerçekleştirilirken, bahçe içerisinde otomatik sistem sulama sistemi yapıldı. Bunun ile beraber dört yüz kırk metrekare kayrak taşı ile patika yol yapımı ve beş yüz on metre uzunluğunda kiremit irmiği koşu parkuru yapıldı.

Ayrıca farklı türlerde çok sayıda ağaç ve bitki dikimi yapıldı.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde