İlçelerde 15 Temmuz Etkinlikleri Gerçekleştirildi

İlçelerde 15 Temmuz Etkinlikleri Gerçekleştirildi

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında geçtiğimiz sene kutlanmaya başlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ikinci senesinde de kutlanmaya devam etti.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında geçtiğimiz sene kutlanmaya başlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ikinci senesinde sadece Çanakkale Merkez’de değil ilçelerde de etkinlikler düzendi. Çanakkale haberleri olarak hepsini sizler için derledik.

Ayvacık’ta 15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü

Ayvacık’ta “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebeti ile program düzenlendi. Programa katılan yüzlere kentli ellerinde Türk Bayrağı ile yürüyüş yaptı.

Ayvacık Kaymakamlığı tarafından düzenlenen milli birlik ve demokrasi yürüyüşüne Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, siyasi temsilciler, stklar ile birlikte iki bine yakın kentli katıldı.

Ayvacık Belediyesi Atatürk Kültür Parkı’nda başlayan etkinliklerde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz klibi katılımcılar tarafından izlendi. Yapılan konuşmaların sonrasında kentlilere Ayvacık Belediyesi tarafından ikramlar verildi.

Lapseki’de 15 Temmuz Etkinlikleri

Lapseki’de 15 Temmuz etkinlileri kapsamında Şehitler Parkı’nda program düzenlendi. 15 Temmuz video görüntüleri ile başlayan sunumda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın millete hitap etmiş olduğu konuşmasına canlı bağlantı yapıldı. Mehteran ekibinin de yer aldığı sahnede beraberlik ve birlik mesajları verildi. Gece boyunca devam eden demokrasi nöbeti sabah namazı ile son buldu.

Çan’da Yüzlerce Kişi Yürüdü

15 Temmuz etkinlikleri Çan protokolünün şehit aileleri ile akşam yemeğinde bir araya gelmesi ile başladı. Çan İlçe Kaymakamı Adil Karataş, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cengiz Mete Yavuz, Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bal, Çan İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan ve şehit aileleri katıldı.

Atatürk Şehir Meydanı’nda toplanan yüzlerce kişi ile başlayan yürüyüş, Çan Menderes Parkı’na kadar devam etti. Yüzlerce kişinin katılmış olduğu demokrasi nöbetinde hep beraber dua edildi. Çan İlçe Kaymakamı ve Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun konuşmalarından sonra sela okuundu. Demokrasi nöbeti kentlilerin nöbeti ile gece boyunca devam etti.

Gelibolu’da Semazen Gösterisi

Gelibolu’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile düzenlenen etkinliklere, kentliler yoğun ilgi gösterdi. 15 Temmuz konlu tiyatro gösterisi sonrasında semazen gösterisi yapıldı.

Bozcaada’da İki Kişi Gözaltına Alındı

Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen 15 Temmuz Anma Programı esnasında meydanda bulunan kafede oturan iki genç, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu’nda ayağa kalmadığı gerekçesi ile gözaltına alındı.

Ayvacık Bozcaada Çan Gelibolu Lapseki

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Ülgür Gökhan Taksi Sahipleriyle Bir Araya Geldi14 Aralık 2018

Ülgür Gökhan Taksi Sahipleriyle Bir Araya Geldi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ticari taksi sahipleri ile bir araya geldi. Çanakkale Belediye

Bosna Hersek Heyeti Tarihi Alan’da14 Aralık 2018

Bosna Hersek Heyeti Tarihi Alan’da

Çanakkale’ye gelen Bosna Hersek heyeti Tarihi Alan’ı gezdi. Lapseki Belediyesi’nin kardeş şehri olan Bosna

Müdür Dokuz’dan Kütüphane Ziyareti14 Aralık 2018

Müdür Dokuz’dan Kütüphane Ziyareti

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, kütüphane ziyaretlerine devam ediyor. Kitap okumanın ve

ÇARO Yönetiminden Kemal Dokuz’a Ziyaret14 Aralık 2018

ÇARO Yönetiminden Kemal Dokuz’a Ziyaret

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO) yönetimi Kemal Dokuz’u ziyaret etti. Çanakkale Bölgesel Turist