21 Mart 2019 Perşembe
Reklam

İlçelerde 15 Temmuz Etkinlikleri Gerçekleştirildi

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında geçtiğimiz sene kutlanmaya başlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ikinci senesinde de kutlanmaya devam etti. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında geçtiğimiz sene

İlçelerde 15 Temmuz Etkinlikleri Gerçekleştirildi
Haber Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2018 12:29 Güncelleme: Güncel Haberler

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında geçtiğimiz sene kutlanmaya başlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ikinci senesinde de kutlanmaya devam etti.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında geçtiğimiz sene kutlanmaya başlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ikinci senesinde sadece Çanakkale Merkez’de değil ilçelerde de etkinlikler düzendi. Çanakkale haberleri olarak hepsini sizler için derledik.

Ayvacık’ta 15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü

Ayvacık’ta “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebeti ile program düzenlendi. Programa katılan yüzlere kentli ellerinde Türk Bayrağı ile yürüyüş yaptı.

Ayvacık Kaymakamlığı tarafından düzenlenen milli birlik ve demokrasi yürüyüşüne Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, siyasi temsilciler, stklar ile birlikte iki bine yakın kentli katıldı.

Ayvacık Belediyesi Atatürk Kültür Parkı’nda başlayan etkinliklerde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz klibi katılımcılar tarafından izlendi. Yapılan konuşmaların sonrasında kentlilere Ayvacık Belediyesi tarafından ikramlar verildi.

Lapseki’de 15 Temmuz Etkinlikleri

Lapseki’de 15 Temmuz etkinlileri kapsamında Şehitler Parkı’nda program düzenlendi. 15 Temmuz video görüntüleri ile başlayan sunumda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın millete hitap etmiş olduğu konuşmasına canlı bağlantı yapıldı. Mehteran ekibinin de yer aldığı sahnede beraberlik ve birlik mesajları verildi. Gece boyunca devam eden demokrasi nöbeti sabah namazı ile son buldu.

Çan’da Yüzlerce Kişi Yürüdü

15 Temmuz etkinlikleri Çan protokolünün şehit aileleri ile akşam yemeğinde bir araya gelmesi ile başladı. Çan İlçe Kaymakamı Adil Karataş, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cengiz Mete Yavuz, Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bal, Çan İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan ve şehit aileleri katıldı.

Atatürk Şehir Meydanı’nda toplanan yüzlerce kişi ile başlayan yürüyüş, Çan Menderes Parkı’na kadar devam etti. Yüzlerce kişinin katılmış olduğu demokrasi nöbetinde hep beraber dua edildi. Çan İlçe Kaymakamı ve Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun konuşmalarından sonra sela okuundu. Demokrasi nöbeti kentlilerin nöbeti ile gece boyunca devam etti.

Gelibolu’da Semazen Gösterisi

Gelibolu’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile düzenlenen etkinliklere, kentliler yoğun ilgi gösterdi. 15 Temmuz konlu tiyatro gösterisi sonrasında semazen gösterisi yapıldı.

Bozcaada’da İki Kişi Gözaltına Alındı

Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen 15 Temmuz Anma Programı esnasında meydanda bulunan kafede oturan iki genç, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu’nda ayağa kalmadığı gerekçesi ile gözaltına alındı.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya