İlçelerde 15 Temmuz Etkinlikleri Gerçekleştirildi

İlçelerde 15 Temmuz Etkinlikleri Gerçekleştirildi

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında geçtiğimiz sene kutlanmaya başlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ikinci senesinde de kutlanmaya devam etti.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında geçtiğimiz sene kutlanmaya başlanan 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ikinci senesinde sadece Çanakkale Merkez’de değil ilçelerde de etkinlikler düzendi. Çanakkale haberleri olarak hepsini sizler için derledik.

Ayvacık’ta 15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü

Ayvacık’ta “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebeti ile program düzenlendi. Programa katılan yüzlere kentli ellerinde Türk Bayrağı ile yürüyüş yaptı.

Ayvacık Kaymakamlığı tarafından düzenlenen milli birlik ve demokrasi yürüyüşüne Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, siyasi temsilciler, stklar ile birlikte iki bine yakın kentli katıldı.

Ayvacık Belediyesi Atatürk Kültür Parkı’nda başlayan etkinliklerde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz klibi katılımcılar tarafından izlendi. Yapılan konuşmaların sonrasında kentlilere Ayvacık Belediyesi tarafından ikramlar verildi.

Lapseki’de 15 Temmuz Etkinlikleri

Lapseki’de 15 Temmuz etkinlileri kapsamında Şehitler Parkı’nda program düzenlendi. 15 Temmuz video görüntüleri ile başlayan sunumda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın millete hitap etmiş olduğu konuşmasına canlı bağlantı yapıldı. Mehteran ekibinin de yer aldığı sahnede beraberlik ve birlik mesajları verildi. Gece boyunca devam eden demokrasi nöbeti sabah namazı ile son buldu.

Çan’da Yüzlerce Kişi Yürüdü

15 Temmuz etkinlikleri Çan protokolünün şehit aileleri ile akşam yemeğinde bir araya gelmesi ile başladı. Çan İlçe Kaymakamı Adil Karataş, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cengiz Mete Yavuz, Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bal, Çan İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan ve şehit aileleri katıldı.

Atatürk Şehir Meydanı’nda toplanan yüzlerce kişi ile başlayan yürüyüş, Çan Menderes Parkı’na kadar devam etti. Yüzlerce kişinin katılmış olduğu demokrasi nöbetinde hep beraber dua edildi. Çan İlçe Kaymakamı ve Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun konuşmalarından sonra sela okuundu. Demokrasi nöbeti kentlilerin nöbeti ile gece boyunca devam etti.

Gelibolu’da Semazen Gösterisi

Gelibolu’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile düzenlenen etkinliklere, kentliler yoğun ilgi gösterdi. 15 Temmuz konlu tiyatro gösterisi sonrasında semazen gösterisi yapıldı.

Bozcaada’da İki Kişi Gözaltına Alındı

Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen 15 Temmuz Anma Programı esnasında meydanda bulunan kafede oturan iki genç, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu’nda ayağa kalmadığı gerekçesi ile gözaltına alındı.

Ayvacık Bozcaada Çan Gelibolu Lapseki

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

İl Jandarma Komutanı İnce’den Veda Ziyareti16 Ağustos 2018

İl Jandarma Komutanı İnce’den Veda Ziyareti

Çanakkale’deki görev süresini tamamlamasının sonrasında tayini çıkan Çanakkale İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi

Çardak Güreş Ağası’dan Mumla Davet16 Ağustos 2018

Çardak Güreş Ağası’dan Mumla Davet

Çardak’da bu sene 285’incisi düzenlenecek olan Tarihi Çardak Yağlı Güreşleri’nin tarihi belli oldu. Çardak

Çanakkale Destanları Müzesi Tırı Çanakkale’de16 Ağustos 2018

Çanakkale Destanları Müzesi Tırı Çanakkale’de

Çanakkale’nin kahramanlarını ve tarihini ülkenin dört bir yanına taşımak hedefi ile yola çıkan Çanakkale

Çanakkale’de Evlerin %62,9’u Sigortalı16 Ağustos 2018

Çanakkale’de Evlerin %62,9’u Sigortalı

Çanakkale’de evlerin %62,9’u sigortalı. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde yaklaşık dört bin kişinin hayatını