İmar Barışına Limak Enerji’den Online Hizmet

İmar Barışına Limak Enerji’den Online Hizmet

Ülke gündemin yoğun bir biçimde bulunan İmar Barışı ile yapılan ruhsat ve imar sorunu çözülecek. Bakanlığın yetkilendirmiş olduğu kuruluşlar ve kurumlar ile e-devlet üzerinden de başvuru yapılabilen Yapı Kayıt Belgesine başvuranların sayısı iki buçuk milyonu aşmış bir durumda. 8 Haziran’da başlayan Yapı Kayıt Belgesi başvuruları, 31 Ekim’de son bulacak. Elektrik sektöründe de hareketlik getiren uygulama ile imar mevzuatına aykırı olan yapı sahipleri, devlet ile barışarak yapılarını kayıt altına aldıktan sonra elektrik aboneliği için başvuruluyor.

“İmar Barışına Limak Enerji’den Online Hizmet”

İmar barışının devreye girmesi ile beraber Yapı Kayıt Belgesi alan elektrik tüketicileri, Limak Enerji’nin Online İşlem Merkezinden ya da 444 6 464 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden aboneliklerini gerçekleştirebilecekler. Kullanıcılar, online işlem merkezi üzerinden bir tık ile abonelik hizmeti sunan Limak Enerji’nin internet sitesinden abonelik işlemlerini tamamlayabilecekler.

“E-Devlet Üzerinden Yapılıyor”

Yapı Kayıt Belgesi alacak yapı sahipleri, daha sonra bölgesinde bulunan elektrik dağıtım şirketi ile bağlantı anlaşması süreçlerini tamamlayarak, görevli tedarik şirketi ile perakende satış sözleşmesi imzalayabilecek. Belge için müracaatların 31 Ekim’e kadar yapılması gerekirken, yapı kayıt bedelinin 31 Aralık’a kadar ödenmesi gerekli.

“Hayatı Kolaylaştırıyoruz”

Yaklaşık beş milyon kişiye hizmet vermiş olduklarını belirten Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, binalara Yapı Kayıt Belgesi alan elektrik tüketicilerinin ilk olarak dağıtım şirketi ile bağlantı anlaşması yapması gerektiğini açıklayarak, “Bağlantı anlaşması sonrasında bizim ile perakende satış sözleşmesi imzalanması ile beraber elektrik aboneliği de başlamış olacak. Tüm bu süreçler adına online işlem merkezimizde sunmuş olduğumuz müşteri dostu uygulamalar ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Dijitalleşen çağımızda, müşterilerimize hizmeti kolaylaştırmak adına şirketimizin bütün kapılarını dijital olarak açıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Limak Enerji

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Çanakkale’de Elektrik Kesintisi16 Ekim 2018

Çanakkale’de Elektrik Kesintisi

Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Çanakkale İşletme Bakım Mühendisliği tarafından yapılan açıklamaya göre 18

Ülgür Gökhan Taksici Esnafı İle Buluştu16 Ekim 2018

Ülgür Gökhan Taksici Esnafı İle Buluştu

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, taksiciler ile bir araya geldi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür

ÇABİP’ten Anıtkabir’e Ziyaret16 Ekim 2018

ÇABİP’ten Anıtkabir’e Ziyaret

Çanakkale Bisiklet Platformu’ndan Anıtkabir’e anlamlı ziyaret. Çanakkale Bisiklet Platformu’nun altı gönüllüsü, Çanakkale’nin Evlatları Atasının

İl Koordinasyon Kurul Toplantısı Yapıldı16 Ekim 2018

İl Koordinasyon Kurul Toplantısı Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2018 Yılı III. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı başkanlığında