14 Ocak 2021 Perşembe

İmar Barışına Limak Enerji’den Online Hizmet

Ülke gündemin yoğun bir biçimde bulunan İmar Barışı ile yapılan ruhsat ve imar sorunu çözülecek. Bakanlığın yetkilendirmiş olduğu kuruluşlar ve kurumlar ile e-devlet üzerinden de başvuru yapılabilen Yapı Kayıt Belgesine

İmar Barışına Limak Enerji’den Online Hizmet
Haber Giriş Tarihi: 01 Ağustos 2018 12:43 Güncel Haberler

Ülke gündemin yoğun bir biçimde bulunan İmar Barışı ile yapılan ruhsat ve imar sorunu çözülecek. Bakanlığın yetkilendirmiş olduğu kuruluşlar ve kurumlar ile e-devlet üzerinden de başvuru yapılabilen Yapı Kayıt Belgesine başvuranların sayısı iki buçuk milyonu aşmış bir durumda. 8 Haziran’da başlayan Yapı Kayıt Belgesi başvuruları, 31 Ekim’de son bulacak. Elektrik sektöründe de hareketlik getiren uygulama ile imar mevzuatına aykırı olan yapı sahipleri, devlet ile barışarak yapılarını kayıt altına aldıktan sonra elektrik aboneliği için başvuruluyor.

“İmar Barışına Limak Enerji’den Online Hizmet”

İmar barışının devreye girmesi ile beraber Yapı Kayıt Belgesi alan elektrik tüketicileri, Limak Enerji’nin Online İşlem Merkezinden ya da 444 6 464 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden aboneliklerini gerçekleştirebilecekler. Kullanıcılar, online işlem merkezi üzerinden bir tık ile abonelik hizmeti sunan Limak Enerji’nin internet sitesinden abonelik işlemlerini tamamlayabilecekler.

“E-Devlet Üzerinden Yapılıyor”

Yapı Kayıt Belgesi alacak yapı sahipleri, daha sonra bölgesinde bulunan elektrik dağıtım şirketi ile bağlantı anlaşması süreçlerini tamamlayarak, görevli tedarik şirketi ile perakende satış sözleşmesi imzalayabilecek. Belge için müracaatların 31 Ekim’e kadar yapılması gerekirken, yapı kayıt bedelinin 31 Aralık’a kadar ödenmesi gerekli.

“Hayatı Kolaylaştırıyoruz”

Yaklaşık beş milyon kişiye hizmet vermiş olduklarını belirten Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, binalara Yapı Kayıt Belgesi alan elektrik tüketicilerinin ilk olarak dağıtım şirketi ile bağlantı anlaşması yapması gerektiğini açıklayarak, “Bağlantı anlaşması sonrasında bizim ile perakende satış sözleşmesi imzalanması ile beraber elektrik aboneliği de başlamış olacak. Tüm bu süreçler adına online işlem merkezimizde sunmuş olduğumuz müşteri dostu uygulamalar ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Dijitalleşen çağımızda, müşterilerimize hizmeti kolaylaştırmak adına şirketimizin bütün kapılarını dijital olarak açıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde