18 Mart 2019 Pazartesi
Reklam

İmar Barışına Limak Enerji’den Online Hizmet

Ülke gündemin yoğun bir biçimde bulunan İmar Barışı ile yapılan ruhsat ve imar sorunu çözülecek. Bakanlığın yetkilendirmiş olduğu kuruluşlar ve kurumlar ile e-devlet üzerinden de başvuru yapılabilen Yapı Kayıt Belgesine

İmar Barışına Limak Enerji’den Online Hizmet
Haber Giriş Tarihi: 01 Ağustos 2018 12:43 Güncel Haberler

Ülke gündemin yoğun bir biçimde bulunan İmar Barışı ile yapılan ruhsat ve imar sorunu çözülecek. Bakanlığın yetkilendirmiş olduğu kuruluşlar ve kurumlar ile e-devlet üzerinden de başvuru yapılabilen Yapı Kayıt Belgesine başvuranların sayısı iki buçuk milyonu aşmış bir durumda. 8 Haziran’da başlayan Yapı Kayıt Belgesi başvuruları, 31 Ekim’de son bulacak. Elektrik sektöründe de hareketlik getiren uygulama ile imar mevzuatına aykırı olan yapı sahipleri, devlet ile barışarak yapılarını kayıt altına aldıktan sonra elektrik aboneliği için başvuruluyor.

“İmar Barışına Limak Enerji’den Online Hizmet”

İmar barışının devreye girmesi ile beraber Yapı Kayıt Belgesi alan elektrik tüketicileri, Limak Enerji’nin Online İşlem Merkezinden ya da 444 6 464 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden aboneliklerini gerçekleştirebilecekler. Kullanıcılar, online işlem merkezi üzerinden bir tık ile abonelik hizmeti sunan Limak Enerji’nin internet sitesinden abonelik işlemlerini tamamlayabilecekler.

“E-Devlet Üzerinden Yapılıyor”

Yapı Kayıt Belgesi alacak yapı sahipleri, daha sonra bölgesinde bulunan elektrik dağıtım şirketi ile bağlantı anlaşması süreçlerini tamamlayarak, görevli tedarik şirketi ile perakende satış sözleşmesi imzalayabilecek. Belge için müracaatların 31 Ekim’e kadar yapılması gerekirken, yapı kayıt bedelinin 31 Aralık’a kadar ödenmesi gerekli.

“Hayatı Kolaylaştırıyoruz”

Yaklaşık beş milyon kişiye hizmet vermiş olduklarını belirten Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, binalara Yapı Kayıt Belgesi alan elektrik tüketicilerinin ilk olarak dağıtım şirketi ile bağlantı anlaşması yapması gerektiğini açıklayarak, “Bağlantı anlaşması sonrasında bizim ile perakende satış sözleşmesi imzalanması ile beraber elektrik aboneliği de başlamış olacak. Tüm bu süreçler adına online işlem merkezimizde sunmuş olduğumuz müşteri dostu uygulamalar ile hayatı kolaylaştırıyoruz. Dijitalleşen çağımızda, müşterilerimize hizmeti kolaylaştırmak adına şirketimizin bütün kapılarını dijital olarak açıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Paylaş:
1915 Çanakkale Köprüsü Brifingi

Güncel Haberler

1915 Çanakkale Köprüsü Brifingi

Recep Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü hakkında bilgi

Troya Müzesi Açıldı

Güncel Haberler

Troya Müzesi Açıldı

Troya Müzesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile

Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıkladı

Güncel Haberler

Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıkladı

Ayhan Gider ve Ülgür Gökhan, FOX TV'de canlı yayına