25 Nisan 2019 Perşembe

İsmet Badem Son Yolculuğuna Uğurlandı

Çanakkale'de geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden Türk basketbolunun önde gelen kişilerinden İsmet Badem'in cenazesi, Seddülbahir köyünde toprağa verildi. İsmet Badem'in cenazesi ilk olarak, yaz aylarını geçirmiş olduğu Seddülbahir köyündeki evinin

İsmet Badem Son Yolculuğuna Uğurlandı
Haber Giriş Tarihi: 08 Eylül 2018 19:37 Güncel Haberler

Çanakkale’de geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden Türk basketbolunun önde gelen kişilerinden İsmet Badem’in cenazesi, Seddülbahir köyünde toprağa verildi.

İsmet Badem’in cenazesi ilk olarak, yaz aylarını geçirmiş olduğu Seddülbahir köyündeki evinin önüne getirildi. Burada anı defteri açıldı ve Badem’in sevenlerinden helallik alındı. Badem’in eşi İffet, çocukları Burçin ve Cihangir Badem ise taziyeleri kabul etti.

Seddülbahir Köyü Camisi’nde kılınan cenaze namazına, Badem’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Üst Yöneticisi Ömer Onan, deneyimli başantrenör Aydın Örs, eski Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, basketbol dünyasından birçok isim ile sevenleri katıldı.

Badem’in cenazesi, burada kılınan namazın sonrasında Seddülbahir mezarlığına defnedildi.

“Ona ne kadar teşekkür etsek azdır”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, basın çalışanlarına yapmış olduğunu açıklamada, basketbol camiasının acı bir gün yaşamış olduğunu söyledi.

İsmet Badem’in Türk basketbolu için önemli bir isim olduğunu vurgulayan Başkan Türkoğlu, şunları söyledi:
“Gerçekten, bazen duygularınızı ifade etmek çok zor oluyor. Sevdiklerinizin böyle aranızdan gitmesi tabii ki sizi üzüyor. İsmet ağabey gerçekten Türk sporu, basketbolu için yedi gün yirmi dört saat hizmet etmiş biridir. Ona ne kadar teşekkür etsek azdır. Gerçekten basketbolu Türkiye’nin her köşesine yaymak için gece gündüz seyahat eden, maçlara, okullara giden, fotoğraf çektiren, çok keyifli, neşeli birisiydi. Hiç beklemediğimiz bir anda böyle bir olay ile karşılaşmak sadece beni değil buradaki herkesi üzmüştür. Gerçekten çok seveni olan biriydi. Allah öncelikle eşine ve çocuklarına sabır versin diyorum.”

Paylaş:
Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Güncel Haberler

Türk Yıldızları Çanakkale Semalarında

Türk Yıldızları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması sebebiyle Şehitler Abidesi'nde muhteşem bir gösteri

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Güncel Haberler

Cepheye Sema Mevlevi Alayı Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Çanakkale Kara Savaşları'nın 104. Yılında, savaşta şehit olan Mevlevi Alayı’nı anmak ve Çanakkale Ruhunu anlatmak amacıyla her yıl düzenlenen “Cepheye

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Güncel Haberler

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Çanakkaleli üreticilerinde katıldığı İstanbul Peynir Festivali'nde Çanakkale Peyniri yoğun ilgi