İsmet Badem Son Yolculuğuna Uğurlandı

Çanakkale'de geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden Türk basketbolunun önde gelen kişilerinden İsmet Badem'in cenazesi, Seddülbahir köyünde toprağa verildi. İsmet Badem'in cenazesi ilk olarak, yaz aylarını geçirmiş olduğu Seddülbahir köyündeki evinin

İsmet Badem Son Yolculuğuna Uğurlandı
Haber Giriş Tarihi: 08 Eylül 2018 19:37 Güncel Haberler

Çanakkale’de geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden Türk basketbolunun önde gelen kişilerinden İsmet Badem’in cenazesi, Seddülbahir köyünde toprağa verildi.

İsmet Badem’in cenazesi ilk olarak, yaz aylarını geçirmiş olduğu Seddülbahir köyündeki evinin önüne getirildi. Burada anı defteri açıldı ve Badem’in sevenlerinden helallik alındı. Badem’in eşi İffet, çocukları Burçin ve Cihangir Badem ise taziyeleri kabul etti.

Seddülbahir Köyü Camisi’nde kılınan cenaze namazına, Badem’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, TBF Üst Yöneticisi Ömer Onan, deneyimli başantrenör Aydın Örs, eski Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, basketbol dünyasından birçok isim ile sevenleri katıldı.

Badem’in cenazesi, burada kılınan namazın sonrasında Seddülbahir mezarlığına defnedildi.

“Ona ne kadar teşekkür etsek azdır”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, basın çalışanlarına yapmış olduğunu açıklamada, basketbol camiasının acı bir gün yaşamış olduğunu söyledi.

İsmet Badem’in Türk basketbolu için önemli bir isim olduğunu vurgulayan Başkan Türkoğlu, şunları söyledi:
“Gerçekten, bazen duygularınızı ifade etmek çok zor oluyor. Sevdiklerinizin böyle aranızdan gitmesi tabii ki sizi üzüyor. İsmet ağabey gerçekten Türk sporu, basketbolu için yedi gün yirmi dört saat hizmet etmiş biridir. Ona ne kadar teşekkür etsek azdır. Gerçekten basketbolu Türkiye’nin her köşesine yaymak için gece gündüz seyahat eden, maçlara, okullara giden, fotoğraf çektiren, çok keyifli, neşeli birisiydi. Hiç beklemediğimiz bir anda böyle bir olay ile karşılaşmak sadece beni değil buradaki herkesi üzmüştür. Gerçekten çok seveni olan biriydi. Allah öncelikle eşine ve çocuklarına sabır versin diyorum.”

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde