Japonya İstanbul Başkonsolosu Çanakkale’de

Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki, Çanakkale'ye gelerek Vali Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.

Japonya İstanbul Başkonsolosu Çanakkale’de
Haber Giriş Tarihi: 23 Mart 2019 12:43 Güncel Haberler

Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki Çanakkale’de.

Japonya’nın İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.

Ziyarettin ana konusu, Unesco Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Troya Ören Yeri ve 2018 Troya Yılında tamamlanarak yerli ve yabancıların ziyaretine açılan Troya Müzesi oldu.
Türkiye’de yaşamış, Türkiye’yi ve Türkleri çok sevdiğini her fırsatta ifade ede ve ayrıca Türkçe bilen başkonsolos, Çanakkale ile yakından ilgileniyor. Çanakkale Valiliğinde gerçekleşen ziyarette ana konu Çanakkale oldu. Çanakkale’nin sahip olduğu tarihi, doğal, kültürel turistik zenginlikler değerlendirildi. Japonya’dan gelen Japon turistlerin Çanakkale ve Troya’ya gösterdikleri ilgi ve turizm alanında yapılacak işbirliği çalışmaları incelenerek değerlendirildi.

Ziyaret esnasında yapılan değerlendirme toplantısında Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Çanakkale Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran’da bulundu.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Japonya İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki’ye ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü anısına bastırılan taşbaskı tablo ve Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan’ın “TROY” kitabını hediye etti.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde