17 Ağustos 2022 Çarşamba

“Kadına Yönelik Şiddet Son Bulsun”

Kadın El Emeğini Değerlendirme Derneği Kadın Merkezi, Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü kapsamında Kadın El Emeğini Değerlendirme Derneği Kadın

“Kadına Yönelik Şiddet Son Bulsun”
Haber Giriş Tarihi: 26 Kasım 2018 15:16 Güncelleme: Güncel Haberler

Kadın El Emeğini Değerlendirme Derneği Kadın Merkezi, Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü kapsamında Kadın El Emeğini Değerlendirme Derneği Kadın Merkezi (ELDER), Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan ELDER Başkanı Fatma Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütü’nün, cinsiyete dayalı şiddeti kadınlarda psikolojik, fiziksel, cinsel,ekonomik, herhangi bir üzüntü doğuran veya bu sonucu doğurmaya yönelik, özel yaşamda veya kamu yaşamında gerçekleşebilen her türlü baskı, davranış, tehdit ya da özgürlüğün keyfi biçimde engellenmesi olarak tanımladığını vurguladı. Başkan Erdoğan, açıklamasında, “Kadına yönelik şiddet ile mücadele, Türkiye’nin imzalamış olduğu uluslararası sözleşmeler ve Birleşmiş Milletler kararı ile de devletin öncelikli sorumlulukların birisi olarak tanımlanmaktadır.” dedi.

Ayrıca törene, kadınlara yönelik şiddete dikkat çeken pankart ve dövizler ile katılan kadınlar, şiddetin her türlüsünün son bulması temennisinde bulundu. Programa, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarından da çok sayıda kadın temsilci katıldı.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde