21 Eylül 2019 Cumartesi

Kadir Gecesi’nde Sakal-ı Şerif’e Yoğun İlgi

Kadir Gecesi dolayısıyla, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Sakal-ı Şerif'inin ziyarete açılması camilerde yoğunluğa sebep oldu.

Kadir Gecesi’nde Sakal-ı Şerif’e Yoğun İlgi
Haber Giriş Tarihi: 01 Haziran 2019 1:18 Güncel Haberler

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in Sakal-ı Şerif’i, Kadir Gecesi dolayısıyla, Lapseki Gazi Süleyman Paşa Camii’nde ziyarete açıldı. Sakal-ı Şerif’i görmek için vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Vatandaşlar, Kadir Gecesi olması sebebiyle ve ziyarete açılan Sakal-ı Şerif dolayısıyla Lapseki Merkez Gazi Süleyman Paşa Camisi ve diğer camilere akın etti.

Teravih namazını kılmak için camilere akın eden vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim okuyup teravih namazı kıldıktan sonra İlçe Müftülüğü organizasyonunda, ilkönce erkekler ardından kadınların ziyaretine açılan Sakal-ı Şerif’i görmek isteyen Lapsekili vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Vatandaşlar Sakal-ı Şerif’i görmenin mutluluğunu yaşadı. Günler öncesinde müftülük tarafından Kadir Gecesi’nde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in Sakal-ı Şerif’inin ziyarete açılacağını duyurması üzerine yoğun bir kalabalık Gazi Süleyman Paşa Camisine akın etti. İslam alemine barış ve huzur getirmesi için dua ettiklerini ifade eden vatandaşlar, Sakal-ı Şerif’i ziyaret etmek için köylerden geldiklerini ve sıra bekleyerek Sakal-ı Şerif’i görmekten mutluluk duyacaklarını ifade ettiler.

Paylaş:
“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Güncel Haberler

“Aklım Fikrim Çanakkale” Projesi

Kale Grubu ve Türkiye Bilişim Vakfı iş birliğinde ve Novusens Akıllı Şehirler Enstitüsünün yürütücülüğünde 2017 Şubat ayında başlatılan “Aklım Fikrim

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Güncel Haberler

Çanakkale Şehitleri Müze Otobüsleri Türkiye Turunda

Şehit Yakınları Gaziler ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Federasyonunca (ŞEGAFED) hazırlanan, Çanakkale Deniz Zaferi'ni anlatan savaş malzemelerinin bulunduğu gezici "Önce Vatan

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Güncel Haberler

Çanakkale’de 104 Yıllık Siperler Bulundu

Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda yapımı devam eden "Arıburnu Yürüyüş Güzergahı" projesi çalışmalarında 104 yıl öncesine ait siperler