26 Haziran 2019 Çarşamba

Kadir Gecesi’nde Sakal-ı Şerif’e Yoğun İlgi

Kadir Gecesi dolayısıyla, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Sakal-ı Şerif'inin ziyarete açılması camilerde yoğunluğa sebep oldu.

Kadir Gecesi’nde Sakal-ı Şerif’e Yoğun İlgi
Haber Giriş Tarihi: 01 Haziran 2019 1:18 Güncel Haberler

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in Sakal-ı Şerif’i, Kadir Gecesi dolayısıyla, Lapseki Gazi Süleyman Paşa Camii’nde ziyarete açıldı. Sakal-ı Şerif’i görmek için vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Vatandaşlar, Kadir Gecesi olması sebebiyle ve ziyarete açılan Sakal-ı Şerif dolayısıyla Lapseki Merkez Gazi Süleyman Paşa Camisi ve diğer camilere akın etti.

Teravih namazını kılmak için camilere akın eden vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim okuyup teravih namazı kıldıktan sonra İlçe Müftülüğü organizasyonunda, ilkönce erkekler ardından kadınların ziyaretine açılan Sakal-ı Şerif’i görmek isteyen Lapsekili vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Vatandaşlar Sakal-ı Şerif’i görmenin mutluluğunu yaşadı. Günler öncesinde müftülük tarafından Kadir Gecesi’nde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in Sakal-ı Şerif’inin ziyarete açılacağını duyurması üzerine yoğun bir kalabalık Gazi Süleyman Paşa Camisine akın etti. İslam alemine barış ve huzur getirmesi için dua ettiklerini ifade eden vatandaşlar, Sakal-ı Şerif’i ziyaret etmek için köylerden geldiklerini ve sıra bekleyerek Sakal-ı Şerif’i görmekten mutluluk duyacaklarını ifade ettiler.

Paylaş:
Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Güncel Haberler

Vali’den Organize Sanayi Bölgesine Ziyaret

Çanakkale Organize Sanayi Firmaları Üretimde ve İstihdamda Hız

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Güncel Haberler

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Çanakkale Belediyesi, 2017 yılında hayata geçirdiği Kedi Köyü’nde can dostlarımız kedilerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek amacı ile yürüttüğü çalışmalara devam

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Güncel Haberler

Genç Komiser Trafik Kazasında Şehit Oldu

Çanakkale Yenice’de görevli komiser Ömer Işık, göreve giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit