Kardeş Kentliler Sergileri Gezdi

55. Uluslararası Troia Festivali etkinleri çerçevesinde kentin pek çok noktasında çeşitli sergilerin açılışı gerçekleşti. Festival kapsamında Çanakkale’ye gelen kardeş kent heyetleri de Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile beraber sergileri ziyaret

Kardeş Kentliler Sergileri Gezdi
Haber Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2018 13:46 Güncel Haberler

55. Uluslararası Troia Festivali etkinleri çerçevesinde kentin pek çok noktasında çeşitli sergilerin açılışı gerçekleşti. Festival kapsamında Çanakkale’ye gelen kardeş kent heyetleri de Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile beraber sergileri ziyaret etti.

Heyet ilk olarak Yazar ve Sanatçı Evi’ndeki Doğadan Denemeler adlı sergiyi ziyaret etti. Sanatçı Zeynep Gümrük’ün eeserlerinden oluşan sergiyi gezen heyet, çalışmalara ilişkin bilgiler aldı.

Sergi ziyaretinin ikinci durağı Akol Otel’deki Kırıkyamanın Dilinden Troia Destanı isimli sergi oldu. 7. İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşması kapsamında üretilen kırıkyama eserler büyük bir beğeni topladı. Ülgür Gökhan ve kardeş kent heyeti kırkyama çalışmaları hakkında bilgiler alarak sergiyi gezdi.

Heyet sonrasında Seramik Müzesi’ndeki Troia’da Ağaçlar adlı sergiyi gezdi. Doç. Seyhan Yılmaz’ın eselerinden oluşan sergi büyük bir beğeni toplarken, son olarak Korfmann Kütüphanesi’ndeki Çocukların Gözünden Troia Masalı adlı sergi de ziyaret edildi. Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nin katılımcı çocuklarının eserlerinden oluşan sergi de ilgi ile gezildi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde