Reklam

Kardeş Kentliler Sergileri Gezdi

55. Uluslararası Troia Festivali etkinleri çerçevesinde kentin pek çok noktasında çeşitli sergilerin açılışı gerçekleşti. Festival kapsamında Çanakkale’ye gelen kardeş kent heyetleri de Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile beraber sergileri ziyaret

Kardeş Kentliler Sergileri Gezdi
Haber Giriş Tarihi: 11 Ağustos 2018 13:46 Güncel Haberler

55. Uluslararası Troia Festivali etkinleri çerçevesinde kentin pek çok noktasında çeşitli sergilerin açılışı gerçekleşti. Festival kapsamında Çanakkale’ye gelen kardeş kent heyetleri de Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile beraber sergileri ziyaret etti.

Heyet ilk olarak Yazar ve Sanatçı Evi’ndeki Doğadan Denemeler adlı sergiyi ziyaret etti. Sanatçı Zeynep Gümrük’ün eeserlerinden oluşan sergiyi gezen heyet, çalışmalara ilişkin bilgiler aldı.

Sergi ziyaretinin ikinci durağı Akol Otel’deki Kırıkyamanın Dilinden Troia Destanı isimli sergi oldu. 7. İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşması kapsamında üretilen kırıkyama eserler büyük bir beğeni topladı. Ülgür Gökhan ve kardeş kent heyeti kırkyama çalışmaları hakkında bilgiler alarak sergiyi gezdi.

Heyet sonrasında Seramik Müzesi’ndeki Troia’da Ağaçlar adlı sergiyi gezdi. Doç. Seyhan Yılmaz’ın eselerinden oluşan sergi büyük bir beğeni toplarken, son olarak Korfmann Kütüphanesi’ndeki Çocukların Gözünden Troia Masalı adlı sergi de ziyaret edildi. Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’nin katılımcı çocuklarının eserlerinden oluşan sergi de ilgi ile gezildi.

Paylaş:
Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Güncel Haberler

Kargo Bisikletler Yollarda Olacak

Tandem bisiklet ve üç tekerlekli kargo bisikletleri Çanakkale’de yollarda

SOLOTÜRK’ten Gösteri

Güncel Haberler

SOLOTÜRK’ten Gösteri

SOLOTÜRK, nefesleri kesti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü kapsamında SOLOTÜRK, Çanakkale semalarında gösteri uçuşu

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Güncel Haberler

Hulusi Akar Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Arada

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit aileleri ve gaziler ile bir araya