16 Ekim 2019 Çarşamba

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Çanakkale Belediyesi, 2017 yılında hayata geçirdiği Kedi Köyü’nde can dostlarımız kedilerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek amacı ile yürüttüğü çalışmalara devam ediyor.

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı
Haber Giriş Tarihi: 24 Haziran 2019 13:42 Güncel Haberler

Çanakkale Belediyesi tarafından Esenler Mahallesi, Ahmet Piriştina Caddesi üzerinde bulunan 600 metre karelik alan üzerinde kurulmuş olan Çanakkale Kedi Köyü’nde, kedilere rutin sağlık kontrolleri yapılarak aşılama yapıldı.

Can dostlarımızın kedilerin daha iyi şartlarda barınabilmesini sağlamak amacıyla oluşturulan kedi köyünde Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Kedi Köyünde yaşayan kedilerin, düzenli olarak sağlık kontrolleri yapılarak, hasta ve güçten düşmüş kediler tespit edilerek tedavileri gerçekleştiriliyor.
Veteriner İşleri Müdürlüğü rutin sağlık kontrolleri kapsamında, iç ve dış parazit aşılaması gerçekleştirdi. Kontrolleri yapılan yavru ve yetişkin kediler, uygulayıcı personel tarafından iç ve dış parazitlere karşı aşılandılar.

Tüm ihtiyaçları Çanakkale Belediyesi tarafından karşılanan Kedi Köyü’nde yaklaşık olarak kısırlaştırılmış 200’e yakın kedi misafir ediliyor.

Paylaş:
Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Güncel Haberler

Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine “Mentorluk Eğitimi” ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Güncel Haberler

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Kruvaziyer gemisi "Seven Seas Voyager" adlı yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan

Mehmetçik İçin “Sefer ve Zafer Duası”

Güncel Haberler

Mehmetçik İçin “Sefer ve Zafer Duası”

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle