Kedi Köyünde Kediler Aşılandı

Çanakkale Belediyesi, 2017 yılında hayata geçirdiği Kedi Köyü’nde can dostlarımız kedilerimizin yaşam şartlarını iyileştirmek amacı ile yürüttüğü çalışmalara devam ediyor.

Kedi Köyünde Kediler Aşılandı
Haber Giriş Tarihi: 24 Haziran 2019 13:42 Güncel Haberler

Çanakkale Belediyesi tarafından Esenler Mahallesi, Ahmet Piriştina Caddesi üzerinde bulunan 600 metre karelik alan üzerinde kurulmuş olan Çanakkale Kedi Köyü’nde, kedilere rutin sağlık kontrolleri yapılarak aşılama yapıldı.

Can dostlarımızın kedilerin daha iyi şartlarda barınabilmesini sağlamak amacıyla oluşturulan kedi köyünde Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Kedi Köyünde yaşayan kedilerin, düzenli olarak sağlık kontrolleri yapılarak, hasta ve güçten düşmüş kediler tespit edilerek tedavileri gerçekleştiriliyor.
Veteriner İşleri Müdürlüğü rutin sağlık kontrolleri kapsamında, iç ve dış parazit aşılaması gerçekleştirdi. Kontrolleri yapılan yavru ve yetişkin kediler, uygulayıcı personel tarafından iç ve dış parazitlere karşı aşılandılar.

Tüm ihtiyaçları Çanakkale Belediyesi tarafından karşılanan Kedi Köyü’nde yaklaşık olarak kısırlaştırılmış 200’e yakın kedi misafir ediliyor.

Paylaş:
İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde

Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Güncel Haberler

Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Çanakkale'de, genetik bir hastalığa bağlı olarak doğuştan böbrek yetmezliği hastası olan 9 yaşındaki İrem Matur, karne heyecanını evinde

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

Güncel Haberler

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

İçişleri Bakanlığı tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında İstanbul’dan Çanakkale’ye düzenlenen geziler sona