Kentin Önde Gelen Siyasileri Basın Bayram’ını Tebrik Etti

Çanakkale'nin önde gelen siyasileri 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı vesilesiyle tebrik mesajları yayımladı.

Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı vesilesiyle tebrik mesajı yayımladı.

Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür

Kentin Önde Gelen Siyasileri Basın Bayram’ını Tebrik Etti
Haber Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2018 13:34 Güncel Haberler

Çanakkale’nin önde gelen siyasileri 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı vesilesiyle tebrik mesajları yayımladı.

Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı vesilesiyle tebrik mesajı yayımladı.

Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan yapmış olduğu açıklamada bugünü sözde değil gerçek bir bayram şöleni ile kutlayacağımız nice günler temenni ediyorum diyerek sözlerine şu şekilde devam etti; “Kıymetli Hemşirelerim, her zaman dile getirdiğim gibi demokratik, siyasal ve sosyal varoluş ancak bağımsız ve özgür bir basın temelinde şekillenebilir. Her ne zaman gazetecilerimiz ve aydınlarımız özgürlüklerine kavuşur, düşüncelerimiz esirlikten kurtulur, kalemlerimiz rengarenk ufuklara açılırsa işte o zaman nefes almış olduğumuzu hissetmeye başlarız. 24 Temmuz Basın Bayramın’da ifade ve düşünce özgürlüğü temelinde toplum bilinci yaratmak için her türlü mücadelenin destekçisi olduğunu bildirerek, bugünü sözde değil gerçek bir bayram şöleni ile kutlayacak olduğumuz nice günler temenni ediyorum. Ne demiş filozof; “Düşünce özgürlüğünden yoksun olmak düşündüğünü söylememek değil, hiç düşünmemiş olmaktır.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldray Ölçek’te 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı hakkında mesaj yayımladı.

Yıldıray Ölçek mesajında; “Demokratik yaşantımızın vazgeçilmez unsularından birisi olan haber alma ve yayma özgürlüğün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan unsurların başında gelmektedir. Basın kuruluşları tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra devlet ile vatandaş arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir sorumluluğu da üstlenmektedir. Milli değerlere saygılı, kişi özgürlükleri ve haklarını temel alan bir anlayış ile görevini yerine getiren basın organları demokrasilerin en büyük güvencesidir. Bu duygu ve düşünceler ile basında sansürünün kaldırılışının yıl dönümünde bütün gazeteci meslektaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş 24 Temmuz Basın Bayramı vesilesiyle tebrik mesajı yayımladı.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş 24 Temmuz Basın Bayramı vesilesiyle tebrik mesajı yayımladı. Yılmaz bu sene yüz onuncusu kutlanan basın bayramını tebrik ederek vermiş olduğu mesajda, “Mesai kavramı gözetmeksizin, günün her saatinde fedakar bir şekilde çalışan basının demokratik hayatının vazgeçilmez olduğunu savunuyoruz. Lapseki’miz için hayata geçirmiş olduğumuz tüm faaliyet ve projelerimizde bizler ile beraber hareket eden basınımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ilçemizi hat etmiş olduğu yere ulaşmasına önemli katkılar sağlayacağına inancım tamdır. Bu duygu ve düşünceler ile her zaman desteklerini yanımızda hissetmiş olduğumuz değerli basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diler, 24 Temmuz Basın Bayramını tebrik ederim.” ifadelerini kullandı.

Çardak Belde Belediye Başkanı Basri Ulaş açıklamasında, “Kişilerin özel yaşamlarına saygıyı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsızlık içerisinde çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en önemli güvenlerinden birisidir. Farklı düşüncelerin ve görüşlerin seslendirilmesinde ve ortak yaşam kültürünün gelişmesinde basınımızın önemli görevler üstlenmiş olduğu bir gerçektir. Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarımızın etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içerisinde, doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel yaşama saygılı, toplum hassasiyetlerine özen gösteren bir biçimde görev yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı bakımından büyük bir önem taşımakta. Basın toplumsal gelişme ve bilinçlenmeye önemli katkı sağlamakta. Halkımızın anında ve doğru bir biçimde bilgilendirilmesini sağlamışlardır. Basınımızın bu basiretli tutumu takdire şayandır. Bu duygu ve düşünceler ile, tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerim ile kutluyorum. Çalışmalarında başarılar diliyor, saygılarımı sunuyorum.” açıklamalarında bulundu.

AK Parti Grup Başkenvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın Basın Bayramı tebrik haberi için tıklayın.

Paylaş:
İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde

Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Güncel Haberler

Böbrek Yetmezliği Hastası İrem’in Karne Heyecanı

Çanakkale'de, genetik bir hastalığa bağlı olarak doğuştan böbrek yetmezliği hastası olan 9 yaşındaki İrem Matur, karne heyecanını evinde

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

Güncel Haberler

Biz Anadoluyuz Projesi Gezileri Sona Erdi

İçişleri Bakanlığı tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında İstanbul’dan Çanakkale’ye düzenlenen geziler sona