Kızoğlu: Çocuk Parklarına Kamera Yerleştirilmeli

Kızoğlu: Çocuk Parklarına Kamera Yerleştirilmeli

Cevatpaşa Mahallesi Muhtarı Evren Kızoğlu, Çanakkale Belediyesi’ne yazmış olduğu dilekçede mahallesinde bulunan çocuk oyun park alanlarına güvenlik kamerası yerleştirilmesi talep etti.

Ülke genelinde son dönemlerde yaşanan kayıp çocuk olayları ve sonrasında yaşanan olaylar zinciri Cevatpaşa Mahallesi Muhtarı Evren Kızoğlu’nu da harekete geçirdi. Muhtar Kızloğlu, Çanakkale Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bir dilekçe yazarak, Cevatpaşa Mahallesi’nde bulunan oyun park alanlarına güvenlik kamerası yerleştirilmesi istedi. Muhtar Kızoğlu sosyal medya hesabında paylaştığı dilekçesinde şu ifadelere yer verdi; “Cevatpaşa Mahallesi sınırları içerisinde yer alan çocuk oyun park alanlarında, başta çocuk kaçırma ve taciz olayları olmak üzere, yaşanması muhtemel istenilmeyen olayları önlemek, suçluları caydırmak adına güvenlik kamerası yerleştirilmesini istiyorum.”

Mahallelilere Seslendi

Evren Kızoğlu, belediyeye iletmiş olduğu talebin sonrasında mahallesinde bulunan apartman yöneticilerine de bir çağrıda bulundu. Mahalle sakinlerine ve apartman yöneticilerine sosyal medya hesabı üzerinden seslenen Kızoğlu; “Çok değerli Cevatpaşa Mahallesi sakinleri basından üzülerek takip etmiş olduğumuz çocuk kaçırma ve taciz olayları başta olmak üzere, istenmeyen birçok olayı, gerçekleşmeden önleyebilmek, suçluları caydırmak adına mahalle olarak bir seferberlik başlatıyoruz. Site, apartman ve iş yerlerimize her katı ve sokağımızı her yönden görebilecek güvenli kameraları yerleştireceğiz. İstemediğimiz olaylar bizim ya da komşumuzun başına gelmeden tedbirimizi alıyoruz. Apartman yöneticinizden kesinlikle talep edin.” açıklamasını yaptı.

Çanakkale Cevatpaşa Mahallesi Evren Kızoğlu

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Ülgür Gökhan’dan Güney Akçer’e Ziyaret17 Aralık 2018

Ülgür Gökhan’dan Güney Akçer’e Ziyaret

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale İdare Mahkemesi Başkanı Güney Akçer’e ziyarette bulundu. Çanakkale

Yeni Yaş Sebze ve Meyve Hali Açıldı17 Aralık 2018

Yeni Yaş Sebze ve Meyve Hali Açıldı

Çanakkale Belediyesi Yeni Yaş Sebze ve Meyve Hali’nin açılış töreni 17 Aralık 2018 Pazartesi

Çanakkale’de 1000 yıl Gravür Sergisi Açıldı17 Aralık 2018

Çanakkale’de 1000 yıl Gravür Sergisi Açıldı

Çanakkale’de “Gezginlerin Kaleminden Çanakkale’de 1000 yıl Gravür Sergisi” açıldı. Çanakkale’nin bin senelik tarihsel geçmişini

Kitap Kurtları Kütüphanede Buluştu17 Aralık 2018

Kitap Kurtları Kütüphanede Buluştu

Çanakkale Kitap Kurtları Topluluğu, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy İl Halk Kütüphanesi’nde kitap okuma etkinliği