Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu’ndan Valiliğe Ziyaret

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Keewon Hong, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Görün, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu’ndan Valiliğe Ziyaret
Haber Giriş Tarihi: 06 Eylül 2018 14:52 Güncel Haberler

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Keewon Hong, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Görün, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Çağrı Oğuzhan’ın da bulunmuş ziyarette başta yapımı hız bir biçimde devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü ele alındı.

Ziyarette, Çanakkale’nin ekonomik ve tarımsal gelişimine büyük bir katkıda bulunacak olan doksan bir adet sanayi parseli ve sanayiciler ile çalışanların istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak olan teknik altyapı idari ve sosyal tesisler ile çevreye saygılı yeşil modern ve prestijli bir üretim merkezi olarak planlanan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi görüşüldü.

Peynir üretim tesisleri, konsantre peynir altı suyu üretim tesisleri, pastörize süt üretim tesisleri, süt ürünleri üretim tesisleri, et ürünleri üretim tesisleri, sofralık zeytin üretim tesisleri, ton balığı üretim tesisi, meyve püresi üretim tesisleri, sandviç hazır gıda üretim tesisleri, un üretim tesisleri, salça üretim tesisleri, reçel ve helva üretim tesisleri olmak üzere, doksan bir adet işletmenin yer alması hedeflenen Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili yapılabilecek işbirliği konuları üzerinde duruldu.

2018 Troya Yılı, tamamlanmakta olan Troya Müzesi’nin ve Çanakkale Ticaret Borsası ve Ticaret Odasının İstanbul’daki Kore Ticaret Merkezi ile yapılabilecek işbirliklerinin görüşüldüğü ziyarette, Kore Cumhuriyeti ile ülkemiz arasındaki işbirliği tarihi ve dostluk bağları ele alındı.

Yapılan görüşmelerin sonrasında ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tavlı, Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Keewon Hong’a Difenbahya yaprağı üzerine Troya Atı figürünün olduğu tabloyu hediye etti.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde