16 Ekim 2019 Çarşamba

Küçükbaş Hayvanlarda Aşılama ve Küpeleme Çalışmaları

Çanakkale Tarım ve Orman Müdürlüğü veteriner hekimleri küçükbaş hayvanlarda tespit, küpeleme ve aşılama çalışmalarını sürdürüyor. Çanakkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından, 26/02/2018 tarih ve 30344 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar

Küçükbaş Hayvanlarda Aşılama ve Küpeleme Çalışmaları
Haber Giriş Tarihi: 12 Eylül 2018 11:26 Güncelleme: Güncel Haberler

Çanakkale Tarım ve Orman Müdürlüğü veteriner hekimleri küçükbaş hayvanlarda tespit, küpeleme ve aşılama çalışmalarını sürdürüyor.

Çanakkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından, 26/02/2018 tarih ve 30344 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ve Uygulama Esasları Tebliği gereğince Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projesi kapsamında Çanakkale’de yürütülmekte olan Çanakkale Sakız Koyununun Halk Elinde Islahı, Çanakkale İli Kıl Keçisinin Halk Elinde Islahı I-II, Çanakkale Türk Saanen Keçisinin Halk Elinde Islahı I-II, Çanakkale Tahirova Koyununun Halk Elinde Islahı ile Karacabey Merinosu Koyununun Halk Elinde Islahı projeleri kapsamında yavru desteği, doğuran anaç ve damızlık erkek (koç/teke) materyallerin işletmelerinin ve ulusal küpe bazında hayvanlara ait bilgilerin yerinde kontrolü ile koyun keçi vebası hastalığı aşılama ve hayvanların kayıt altına alma işlemleri başlatıldı.

İl Müdürlüğü tarafından programa alınmış olan ve her sene uygulanan Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Koyun-Keçi Türü Hayvanların Tanımlanması Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği kapsamında Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şubesinde görevli Veteriner Hekimler hayvan ağıllarını tek tek gezerek son senelerde görülen koyun-keçi vebası ile mücadele amacıyla dişi ve erkek küçükbaş hayvanlara Koyun/keçi vebası aşısı ile beraber, hayvanların küpe ve sağlık kontrolünü yapıyor.

Veteriner Hekimler sahada bu çalışmalarının yanısıra besicilerin hayvan bakımı ve sağlığı ile ilgili gerek et gerekse süt verimi açısından maksimum verim alınmasına yönelik bilgileride vermektedir.

Paylaş:
Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Güncel Haberler

Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine “Mentorluk Eğitimi” ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Güncel Haberler

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Kruvaziyer gemisi "Seven Seas Voyager" adlı yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan

Mehmetçik İçin “Sefer ve Zafer Duası”

Güncel Haberler

Mehmetçik İçin “Sefer ve Zafer Duası”

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle