Limak Enerji’den Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi

Limak Enerji’den Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi

Limak Enerji, faturalarda kullanılan kağıtları doğaya tekrar kazandırmak amacı ile bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.

Limak Enerji’den yapılan açıklamaya göre, “Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi” ile hizmet bölgesi olan Çanakkale, Balıkesir, Yalova ve Bursa illerinde senede bin fidan dikmeyi planlayan şirket, oluşturulacak olan orman ile yaklaşık elli ton kağıda denk gelen fidanları doğaya kazandıracak.

Limak Enerji, bu proje ile kağıt fatura kullanımından dolayı her sene onlarca ağacın kesilmiş olduğuna dikkati çekerek, sürdürülebilir gelecek adına önemli bir adım atmayı planlıyor.

“4 İlimizi Yeşillendireceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac müşterilerine ulaşan kağıt faturaların karşılığı olarak her sene bir ila bin fidan dikeceklerini belirterek, “Hizmet verdiğimiz dört şehirde de Yeşil Dönüşüm Ormanları oluşturacağız. Dört senenin sonunda dört ilimizde dört bin ağacı doğaya kazandırmış olacağız.” dedi.

Aytac, projeye ilişkin şunları söyledi:

“Sektör şirketleri olarak, bizlerin doğaya karşı bazı sorumlulukları var. Kağıt ayak izimizi azaltmak için doğadan aldıklarımızı doğaya geri vermek, tüketimi düşürmek kadar önemli. Yapacak olduğumuz Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi ile beş milyon kişiye hizmet verdiğimiz dört ilimizi yeşillendireceğiz. Şirketimizde her sene ne kadar kağıt tüketimi yapılmış olduğunu hesapladık, karşımıza çıkan tablo senede yaklaşık olarak elli ton kağıt kullanmış olduğumuzu gösterdi. Her yıl ne kadar kağıt tüketiyorsak, bir yandan da bu tüketimin karşılığı olarak ağaç dikelim istedik. Hizmet bölgemizde bulunan illere her sene bin ağaç dikerek, kenti tüketimimizi karşılayacağız. Projemizin ilk etabını Çanakkale’de hayata geçireceğiz.”

Verilen bilgilere göre, çeşitli projeler ile doğanın korunmasına katkı sağlayan Limak Enerji, müşterilerini kağıt fatura konusunda da bilinçlendirerek, kağıt israfının önüne geçmeyi hedefliyor.

Çanakkale Limak Enerji

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Kurbana Eziyet Edenlere Para Cezası19 Ağustos 2018

Kurbana Eziyet Edenlere Para Cezası

Dikkat! Kurban Bayramında kurbanlık hayvanları usulüne uygun kesmeyerek hayvanlara eziyet eden kişilere para cezası

Eski Askeri Hastane Yakınında Yangın19 Ağustos 2018

Eski Askeri Hastane Yakınında Yangın

Çanakakle’de otluk alanda çıkan yangında bir dönüm arazi zarar gördü. Esenler Mahallesi’nde bulunan eski

Vali Tavlı Kurban Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı19 Ağustos 2018

Vali Tavlı Kurban Bayramı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Kurban Bayramı dolayısı ile mesaj yayımladı. Vali Tavlı, mesajında, bayramların

Mezarlıklara Ulaşım Ücretsiz19 Ağustos 2018

Mezarlıklara Ulaşım Ücretsiz

Çanakkale’de Kurban Bayramı boyunca yeni ve eski mezarlığa ulaşım için ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek