16 Ocak 2021 Cumartesi

Limak Enerji’den Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi

Limak Enerji, faturalarda kullanılan kağıtları doğaya tekrar kazandırmak amacı ile bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Limak Enerji’den yapılan açıklamaya göre, “Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi” ile hizmet bölgesi olan Çanakkale, Balıkesir, Yalova

Limak Enerji’den Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi
Haber Giriş Tarihi: 06 Ağustos 2018 20:34 Güncel Haberler

Limak Enerji, faturalarda kullanılan kağıtları doğaya tekrar kazandırmak amacı ile bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.

Limak Enerji’den yapılan açıklamaya göre, “Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi” ile hizmet bölgesi olan Çanakkale, Balıkesir, Yalova ve Bursa illerinde senede bin fidan dikmeyi planlayan şirket, oluşturulacak olan orman ile yaklaşık elli ton kağıda denk gelen fidanları doğaya kazandıracak.

Limak Enerji, bu proje ile kağıt fatura kullanımından dolayı her sene onlarca ağacın kesilmiş olduğuna dikkati çekerek, sürdürülebilir gelecek adına önemli bir adım atmayı planlıyor.

“4 İlimizi Yeşillendireceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac müşterilerine ulaşan kağıt faturaların karşılığı olarak her sene bir ila bin fidan dikeceklerini belirterek, “Hizmet verdiğimiz dört şehirde de Yeşil Dönüşüm Ormanları oluşturacağız. Dört senenin sonunda dört ilimizde dört bin ağacı doğaya kazandırmış olacağız.” dedi.

Aytac, projeye ilişkin şunları söyledi:

“Sektör şirketleri olarak, bizlerin doğaya karşı bazı sorumlulukları var. Kağıt ayak izimizi azaltmak için doğadan aldıklarımızı doğaya geri vermek, tüketimi düşürmek kadar önemli. Yapacak olduğumuz Yeşil Dönüşüm Ormanları Projesi ile beş milyon kişiye hizmet verdiğimiz dört ilimizi yeşillendireceğiz. Şirketimizde her sene ne kadar kağıt tüketimi yapılmış olduğunu hesapladık, karşımıza çıkan tablo senede yaklaşık olarak elli ton kağıt kullanmış olduğumuzu gösterdi. Her yıl ne kadar kağıt tüketiyorsak, bir yandan da bu tüketimin karşılığı olarak ağaç dikelim istedik. Hizmet bölgemizde bulunan illere her sene bin ağaç dikerek, kenti tüketimimizi karşılayacağız. Projemizin ilk etabını Çanakkale’de hayata geçireceğiz.”

Verilen bilgilere göre, çeşitli projeler ile doğanın korunmasına katkı sağlayan Limak Enerji, müşterilerini kağıt fatura konusunda da bilinçlendirerek, kağıt israfının önüne geçmeyi hedefliyor.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde