Mehmetçik Vakfı Çanakkale Kültür Gezisi

Mehmetçik Vakfı Çanakkale Kültür Gezisi

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’nın düzenlemiş olduğu kültür gezisi kapsamında, Türkiye’nin her köşesinden yetmiş şehit ve gazi asker çocuğu, Çanakkale’deki tarihi mekanları gezdi.

Sabah yola çıkan grup, Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı’na ulaştı. İlk olarak Şehitler Abidesi’ne gelen grup, uzman rehber eşliğinde Çanakkale Savaşları hakkında bilgi aldı. Tük Bahçesi, sembolik şehitlik, Meçhul Asker Anıt Mezarı, ve Çanakkale Savaşları’nın kahramanlıklarını anlatan rölyefi gezen grup, burada şehitler adına dua etti.

Mehmetçik Vakfı Yardımlar Müdürü emekli Albay Mesut Genç, basın çalışanlarına yapmış olduğu açıklamada, kültür gezilerini bu sene onuncusunu düzenlemiş olduklarını belirtti.

Bu seneki kültür gezisine Türkiye’nin her köşesinden gelen yetmiş öğrenci ile 9 Temmuz’da Ankara’dan başladıklarını belirten Genç, “İlk olarak Anıtkabir’i ziyaret ettik. Öğrenciler vakfımız ile ilgili bilgilendirildi. Eskişehir ve Bursa gezimiz sonrasında Çanakkale’ye geldik. Şu anda Çanakkale’de Gelibolu Yarımadası’ndaki ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kültür gezimize ülkemizin farklı illerinden şehit erbaş ve erlerimizin üniversitede okuyan çocukları katılmakta.” dedi.

Öğrencilerden Beyaz Nur Aydın ise “Rehberler eşliğinde buraya gezerek pek çok bilgi aldık. Bilmediğimiz yeni bilgiler edindik. Buranın duygu yoğunluğu hepimizi etkiledi. Burada olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Atalarımızın yaşamış olduklarını dinlemek bizi sorumluluklarımız konusunda daha fazla bilinçlendirdi. İyi ki buraya geldik.” ifadelerini kullandı.

Kafile Troya Antik Kenti gezisi sonra Çanakkale’deki gezi programını tamamlayacak.

Çanakkale Mehmetçik Vakfı TSK

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Çanakkale’ye Tekrardan Kar Kapıda21 Şubat 2019

Çanakkale’ye Tekrardan Kar Kapıda

Çanakkale’ye tekrardan kar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporuna göre; hava sıcaklıkları 10

Babalar Sertifikalarını Aldı21 Şubat 2019

Babalar Sertifikalarını Aldı

Baba Destek Programı’na katılım sağlayan babalar sertifikalarını aldı. Çanakkale Belediyesi ve Anne Destek Eğitim

Fevzipaşalılar Uludağ’a Gitti21 Şubat 2019

Fevzipaşalılar Uludağ’a Gitti

Fevzipaşa Mahallesi sakinleri, Bursa Uludağ gezisine katıldı. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Bursa Uludağ

Batıklar Dalış Turizmiyle Günyüzüne Çıkıyor20 Şubat 2019

Batıklar Dalış Turizmiyle Günyüzüne Çıkıyor

Çanakkale’de Tarihi Batıklar dalış turizmi ile günyüzüne çıkıyor. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın