Mehmetçik Vakfı Çanakkale Kültür Gezisi

Mehmetçik Vakfı Çanakkale Kültür Gezisi

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’nın düzenlemiş olduğu kültür gezisi kapsamında, Türkiye’nin her köşesinden yetmiş şehit ve gazi asker çocuğu, Çanakkale’deki tarihi mekanları gezdi.

Sabah yola çıkan grup, Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı’na ulaştı. İlk olarak Şehitler Abidesi’ne gelen grup, uzman rehber eşliğinde Çanakkale Savaşları hakkında bilgi aldı. Tük Bahçesi, sembolik şehitlik, Meçhul Asker Anıt Mezarı, ve Çanakkale Savaşları’nın kahramanlıklarını anlatan rölyefi gezen grup, burada şehitler adına dua etti.

Mehmetçik Vakfı Yardımlar Müdürü emekli Albay Mesut Genç, basın çalışanlarına yapmış olduğu açıklamada, kültür gezilerini bu sene onuncusunu düzenlemiş olduklarını belirtti.

Bu seneki kültür gezisine Türkiye’nin her köşesinden gelen yetmiş öğrenci ile 9 Temmuz’da Ankara’dan başladıklarını belirten Genç, “İlk olarak Anıtkabir’i ziyaret ettik. Öğrenciler vakfımız ile ilgili bilgilendirildi. Eskişehir ve Bursa gezimiz sonrasında Çanakkale’ye geldik. Şu anda Çanakkale’de Gelibolu Yarımadası’ndaki ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kültür gezimize ülkemizin farklı illerinden şehit erbaş ve erlerimizin üniversitede okuyan çocukları katılmakta.” dedi.

Öğrencilerden Beyaz Nur Aydın ise “Rehberler eşliğinde buraya gezerek pek çok bilgi aldık. Bilmediğimiz yeni bilgiler edindik. Buranın duygu yoğunluğu hepimizi etkiledi. Burada olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Atalarımızın yaşamış olduklarını dinlemek bizi sorumluluklarımız konusunda daha fazla bilinçlendirdi. İyi ki buraya geldik.” ifadelerini kullandı.

Kafile Troya Antik Kenti gezisi sonra Çanakkale’deki gezi programını tamamlayacak.

Çanakkale Mehmetçik Vakfı TSK

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Autocad Eğitimi Başladı17 Ekim 2018

Autocad Eğitimi Başladı

Çanakkale’de Autocad eğitimleri başladı. Güney Marmara Kalkınma Ajansı ‘Meslek Liseleri Boyut Değiştiriyor’ projesi kapsamında

Çanakkale ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi17 Ekim 2018

Çanakkale ve İlçelerinde Elektrik Kesintisi

Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Çanakkale İşletme Bakım Mühendisliği tarafından yapılan açıklamaya göre 21

TEMAD’ın Kuruluş Yıldönümü Kutlandı17 Ekim 2018

TEMAD’ın Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin otuz dördüncü kuruluş yıldönümü Çanakkale’de düzenlenen tören ile kulandı. Cumhuriyet

Çanakkale’de Elektrik Kesintisi16 Ekim 2018

Çanakkale’de Elektrik Kesintisi

Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Çanakkale İşletme Bakım Mühendisliği tarafından yapılan açıklamaya göre 18