25 Ekim 2021 Pazartesi

Mehmetçik Vakfı Çanakkale Kültür Gezisi

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’nın düzenlemiş olduğu kültür gezisi kapsamında, Türkiye’nin her köşesinden yetmiş şehit ve gazi asker çocuğu, Çanakkale’deki tarihi mekanları gezdi. Sabah yola çıkan grup, Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı’na

Mehmetçik Vakfı Çanakkale Kültür Gezisi
Haber Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2018 11:33 Güncel Haberler

Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’nın düzenlemiş olduğu kültür gezisi kapsamında, Türkiye’nin her köşesinden yetmiş şehit ve gazi asker çocuğu, Çanakkale’deki tarihi mekanları gezdi.

Sabah yola çıkan grup, Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı’na ulaştı. İlk olarak Şehitler Abidesi’ne gelen grup, uzman rehber eşliğinde Çanakkale Savaşları hakkında bilgi aldı. Tük Bahçesi, sembolik şehitlik, Meçhul Asker Anıt Mezarı, ve Çanakkale Savaşları’nın kahramanlıklarını anlatan rölyefi gezen grup, burada şehitler adına dua etti.

Mehmetçik Vakfı Yardımlar Müdürü emekli Albay Mesut Genç, basın çalışanlarına yapmış olduğu açıklamada, kültür gezilerini bu sene onuncusunu düzenlemiş olduklarını belirtti.

Bu seneki kültür gezisine Türkiye’nin her köşesinden gelen yetmiş öğrenci ile 9 Temmuz’da Ankara’dan başladıklarını belirten Genç, “İlk olarak Anıtkabir’i ziyaret ettik. Öğrenciler vakfımız ile ilgili bilgilendirildi. Eskişehir ve Bursa gezimiz sonrasında Çanakkale’ye geldik. Şu anda Çanakkale’de Gelibolu Yarımadası’ndaki ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kültür gezimize ülkemizin farklı illerinden şehit erbaş ve erlerimizin üniversitede okuyan çocukları katılmakta.” dedi.

Öğrencilerden Beyaz Nur Aydın ise “Rehberler eşliğinde buraya gezerek pek çok bilgi aldık. Bilmediğimiz yeni bilgiler edindik. Buranın duygu yoğunluğu hepimizi etkiledi. Burada olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Atalarımızın yaşamış olduklarını dinlemek bizi sorumluluklarımız konusunda daha fazla bilinçlendirdi. İyi ki buraya geldik.” ifadelerini kullandı.

Kafile Troya Antik Kenti gezisi sonra Çanakkale’deki gezi programını tamamlayacak.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde