Tek Şehit Doktorun Kabrini Torunu Ziyaret Etti

Çanakkale Savaşları sırasında şehit düşen ve mezar yeri belli olan tek şehit doktor Binbaşı Mehmet İsmail’in kabrini torunu Tankut Balkır ziyaret etti. 126. Alay 1. Tabur’da görevli olan Binbaşı Tabip Mehmet

Tek Şehit Doktorun Kabrini Torunu Ziyaret Etti
Haber Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2018 12:59 Güncel Haberler

Çanakkale Savaşları sırasında şehit düşen ve mezar yeri belli olan tek şehit doktor Binbaşı Mehmet İsmail’in kabrini torunu Tankut Balkır ziyaret etti.

126. Alay 1. Tabur’da görevli olan Binbaşı Tabip Mehmet İsmail, Çanakkale Savaşları’nın en yoğun çarpışmalarının yaşandığı Zığındere Muhabereleri’nde yaralanarak, şehit oldu. Daha sonra şehit binbaşı, Zığındere ve Şahindere Sargıyeri arasında bulunan Harp Yolu Güzergahın’da defnedildi.

Tarihi Gelibolu Yarımdası’nda şehit mezarlarının tespiti çalışmalarını sürdüren Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, bu kapsamda şehit Binbaşı Tabip Mehmet İsmail’in mezarını tespit etti. Şehit Binbaşı Tabip Mehmet İsmail’in mezarının tespit edildiğini duyan Tankut Balkır, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile iletişime geçerek, Binbaşı’nın dedesi olduğunu belirtti.

Senelerdir dedesini aramış olduğunu fakat bir sonuca ulaşamadığını belirten Balkır, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na dedesini bulmaları konusundaki çabalarından dolayı teşekkür etti. Elinde Binbaşı’ya ait materyaller ve fotoğraflar bulunan Balkır, bunları Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na paylaşmaktan memnuniyet duyacağını belirtti. Buluşma sırasında duyusal anlar yaşayan Balkır’a Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve kurum tarihçileri de eşlik etti.

Paylaş:
Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Güncel Haberler

Peynir Festivali’ne Çanakkale Damgası

Çanakkaleli üreticilerinde katıldığı İstanbul Peynir Festivali'nde Çanakkale Peyniri yoğun ilgi

Güreş Ağalarından Başkanlara Ziyaret

Güncel Haberler

Güreş Ağalarından Başkanlara Ziyaret

Çanakkale’de yağlı güreş organizasyonu yapan belediye başkanlarına güreş ağalarından hazyırlı olsun

DİSK’te Başkan Değişti

Güncel Haberler

DİSK’te Başkan Değişti

DİSK Çanakkale Şubesi'nde Metin Ceylan dönemi