Tek Şehit Doktorun Kabrini Torunu Ziyaret Etti

Çanakkale Savaşları sırasında şehit düşen ve mezar yeri belli olan tek şehit doktor Binbaşı Mehmet İsmail’in kabrini torunu Tankut Balkır ziyaret etti. 126. Alay 1. Tabur’da görevli olan Binbaşı Tabip Mehmet

Tek Şehit Doktorun Kabrini Torunu Ziyaret Etti
Haber Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2018 12:59 Güncel Haberler

Çanakkale Savaşları sırasında şehit düşen ve mezar yeri belli olan tek şehit doktor Binbaşı Mehmet İsmail’in kabrini torunu Tankut Balkır ziyaret etti.

126. Alay 1. Tabur’da görevli olan Binbaşı Tabip Mehmet İsmail, Çanakkale Savaşları’nın en yoğun çarpışmalarının yaşandığı Zığındere Muhabereleri’nde yaralanarak, şehit oldu. Daha sonra şehit binbaşı, Zığındere ve Şahindere Sargıyeri arasında bulunan Harp Yolu Güzergahın’da defnedildi.

Tarihi Gelibolu Yarımdası’nda şehit mezarlarının tespiti çalışmalarını sürdüren Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, bu kapsamda şehit Binbaşı Tabip Mehmet İsmail’in mezarını tespit etti. Şehit Binbaşı Tabip Mehmet İsmail’in mezarının tespit edildiğini duyan Tankut Balkır, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile iletişime geçerek, Binbaşı’nın dedesi olduğunu belirtti.

Senelerdir dedesini aramış olduğunu fakat bir sonuca ulaşamadığını belirten Balkır, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na dedesini bulmaları konusundaki çabalarından dolayı teşekkür etti. Elinde Binbaşı’ya ait materyaller ve fotoğraflar bulunan Balkır, bunları Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na paylaşmaktan memnuniyet duyacağını belirtti. Buluşma sırasında duyusal anlar yaşayan Balkır’a Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve kurum tarihçileri de eşlik etti.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde