25 Mayıs 2019 Cumartesi

Miraç Kandilinde Camiler Doldu Taştı

Miraç Kandili olması sebebiyle, Lapseki Roman İlahi Grubu da Hacı İsmail Efendi Camisi’nde ilahiler okuyarak duygusal anlar yaşattı.

Miraç Kandilinde Camiler Doldu Taştı
Haber Giriş Tarihi: 02 Nisan 2019 22:38 Güncel Haberler

Miraç Kandili dolayısıyla camiler doldu taştı.

Hazreti Muhammed’in Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Allah’ın huzuruna çıktığı gece olarak kabul edilen Miraç Kandili dolayısıyla, Çanakkale ve ilçelerinde camileri dolduran vatandaşlar, namaz kılıp dua etti.

Miraç Kandili nedeniyle, tüm camilerde akşam namazı sonrasında yatsı namazına kadar mevlidi şerif, ilahiler ve kasideler okundu.
Lapseki’de en büyük camilerden biri olan Hacı İsmail Efendi Camisi’nde akşam namazı sonrasında başlayan Mevlidi Şerif’in ardından ilahiler ve kasideler okundu. Lapseki Roman İlahi Grubu da camide söyledikleri ilahilerle “Miraç Kandili” gecesinde duygusal anlar yaşattı.

Hacı İsmail Efendi Camisi’nde okunan mevlidi şerifin ardından Cami imamı hafız Mustafa Sözen, Miraç Kandili’nin anlam ve önemini anlatarak, bu gecenin dua ve ibadetle geçirilmesinin manevi değerine değindi. Program cemaatle kılınan yatsı namazın ardından sona erdi. Vatandaşlara bisküvi ve lokum ikram edildi.

Çanakkale Tarihi Necip Paşa Camisi’nde şehitler için cami avlusunda lokum dağıtıldı ve gül suyu ikram edildi.

Paylaş:
50 Başarılı Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi

Güncel Haberler

50 Başarılı Öğrenciye Bisiklet Hediye Edildi

Türkiye Yardımseverler Derneği Çanakkale Şubesi ve Çanakkale Belediyesi'nin katkılarıyla “Pedallar Hayallere Dönsün” projesi kapsamında, 50 çocuğa 50 bisikletin hediye

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

Güncel Haberler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çanakkale’ye Geliyor

25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan saat 13.30’da “1915 Çanakkale Köprüsü Keson Batırma

Genç Girişimciler Kurulu Çanakkale Valisini Ziyaret Etti

Güncel Haberler

Genç Girişimciler Kurulu Çanakkale Valisini Ziyaret Etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret