Miraç Kandilinde Camiler Doldu Taştı

Miraç Kandili olması sebebiyle, Lapseki Roman İlahi Grubu da Hacı İsmail Efendi Camisi’nde ilahiler okuyarak duygusal anlar yaşattı.

Miraç Kandilinde Camiler Doldu Taştı
Haber Giriş Tarihi: 02 Nisan 2019 22:38 Güncel Haberler

Miraç Kandili dolayısıyla camiler doldu taştı.

Hazreti Muhammed’in Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Allah’ın huzuruna çıktığı gece olarak kabul edilen Miraç Kandili dolayısıyla, Çanakkale ve ilçelerinde camileri dolduran vatandaşlar, namaz kılıp dua etti.

Miraç Kandili nedeniyle, tüm camilerde akşam namazı sonrasında yatsı namazına kadar mevlidi şerif, ilahiler ve kasideler okundu.
Lapseki’de en büyük camilerden biri olan Hacı İsmail Efendi Camisi’nde akşam namazı sonrasında başlayan Mevlidi Şerif’in ardından ilahiler ve kasideler okundu. Lapseki Roman İlahi Grubu da camide söyledikleri ilahilerle “Miraç Kandili” gecesinde duygusal anlar yaşattı.

Hacı İsmail Efendi Camisi’nde okunan mevlidi şerifin ardından Cami imamı hafız Mustafa Sözen, Miraç Kandili’nin anlam ve önemini anlatarak, bu gecenin dua ve ibadetle geçirilmesinin manevi değerine değindi. Program cemaatle kılınan yatsı namazın ardından sona erdi. Vatandaşlara bisküvi ve lokum ikram edildi.

Çanakkale Tarihi Necip Paşa Camisi’nde şehitler için cami avlusunda lokum dağıtıldı ve gül suyu ikram edildi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde