24 Ağustos 2019 Cumartesi

Miraç Kandilinde Camiler Doldu Taştı

Miraç Kandili olması sebebiyle, Lapseki Roman İlahi Grubu da Hacı İsmail Efendi Camisi’nde ilahiler okuyarak duygusal anlar yaşattı.

Miraç Kandilinde Camiler Doldu Taştı
Haber Giriş Tarihi: 02 Nisan 2019 22:38 Güncel Haberler

Miraç Kandili dolayısıyla camiler doldu taştı.

Hazreti Muhammed’in Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Allah’ın huzuruna çıktığı gece olarak kabul edilen Miraç Kandili dolayısıyla, Çanakkale ve ilçelerinde camileri dolduran vatandaşlar, namaz kılıp dua etti.

Miraç Kandili nedeniyle, tüm camilerde akşam namazı sonrasında yatsı namazına kadar mevlidi şerif, ilahiler ve kasideler okundu.
Lapseki’de en büyük camilerden biri olan Hacı İsmail Efendi Camisi’nde akşam namazı sonrasında başlayan Mevlidi Şerif’in ardından ilahiler ve kasideler okundu. Lapseki Roman İlahi Grubu da camide söyledikleri ilahilerle “Miraç Kandili” gecesinde duygusal anlar yaşattı.

Hacı İsmail Efendi Camisi’nde okunan mevlidi şerifin ardından Cami imamı hafız Mustafa Sözen, Miraç Kandili’nin anlam ve önemini anlatarak, bu gecenin dua ve ibadetle geçirilmesinin manevi değerine değindi. Program cemaatle kılınan yatsı namazın ardından sona erdi. Vatandaşlara bisküvi ve lokum ikram edildi.

Çanakkale Tarihi Necip Paşa Camisi’nde şehitler için cami avlusunda lokum dağıtıldı ve gül suyu ikram edildi.

Paylaş:
Maden Bölgesindeki Muhtarlara Bilgilendirme

Güncel Haberler

Maden Bölgesindeki Muhtarlara Bilgilendirme

Çanakkale'de altın ve gümüş madeni arama çalışmalarının yapılacağı bölgeyi kapsayan alanda görev yapan muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı

Ali İkram Tuna Veda Ziyaretlerine Devam Ediyor

Güncel Haberler

Ali İkram Tuna Veda Ziyaretlerine Devam Ediyor

Ezine'de ki görev süresini tamamlayan ve Giresun Bulancak Kaymakamı olarak atanan Ali İkram Tuna veda ziyaretlerine devam

Atlı Jandarmalar 1 Yıldır Görev Başında

Güncel Haberler

Atlı Jandarmalar 1 Yıldır Görev Başında

Çanakkale Savaşları'nın geçtiği tarihi Gelibolu Yarımadası'nda jandarma teşkilatı bünyesinde yaklaşık bir yıl önce göreve başlayan atlı birlikler, yaz sezonunda şehitlik