30 Kasım 2023 Perşembe

Newfoundland Alayı Hill 10 Anıtı’nda Anıldı

Çanakkale Kara Savaşları'na katılan Newfoundland Alayı'nın Gelibolu Yarımadası'na çıkışının yıl dönümü sebebi ile 19 Eylül 2018 Çarşamba günü Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda bulunan Hill 10 Anıtı’nda anma töreni gerçekleştirildi. Anma törenine, Newfoundland

Newfoundland Alayı Hill 10 Anıtı’nda  Anıldı
Haber Giriş Tarihi: 19 Eylül 2018 15:49 Güncelleme: Güncel Haberler

Çanakkale Kara Savaşları’na katılan Newfoundland Alayı’nın Gelibolu Yarımadası’na çıkışının yıl dönümü sebebi ile 19 Eylül 2018 Çarşamba günü Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda bulunan Hill 10 Anıtı’nda anma töreni gerçekleştirildi.

Anma törenine, Newfoundland ve Labrador Eyaleti Kültür Turizm ve İnovasyon Bakanı Christopher Mitchelmore, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Haluk Dursun, Kanada Savunma Ataşesi Albay Todd Braithwaite, Kanada adına Büyükelçi Chris Cooter, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kanadalı davetliler katıldı.

Anma töreni, Hill 10 Anıtı’na çelenk sunulması ve saygı duruşu ile başlarken, sonrasında günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar gerçekleştirildi. Konuşmaların sonrasında Newfoundland Alayı askerlerinin mezarlarına karanfil bırakıldı.

Buradaki anma programının sonrasında Hill 10 Anıt karşısında yer alan alana yapılacak olan Karibu Anıtı için hazırlanan bilgilendirme tabelasının açılışı yapıldı. Karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile Gelibolu Tarihi Yarımadası’nda düzenlenen tören sona erdi.

Paylaş:
Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel Haberler

Bülent Turan’ın Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Ramazan bayramı

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Güncel Haberler

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden Fidan Dikimi

Çanakkale Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yaparak fidan dikme etkinliği

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

Güncel Haberler

İşbaşı Eğitim Programı Kapsamında 80 İşbaşı

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü ve Yeni Mağazacılık A.Ş. arasında imzalanan protokol çerçevesinde Çanakkale merkez ve ilçelerde