16 Ekim 2019 Çarşamba

Nüfus Müdürlükleri Seçim Günü Açık Olacak

Seçim dolayısıyla kimliklerle ilgili yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçebilmek için hafta sonu tüm nüfus müdürlükleri açık olacak.

Nüfus Müdürlükleri Seçim Günü Açık Olacak
Haber Giriş Tarihi: 28 Mart 2019 13:58 Güncel Haberler

Çanakkale Valiliği, pazar günü yapılacak yerel seçimler nedeniyle nüfus müdürlüklerinin Cumartesi ve Pazar günleri tam gün açık olacağını duyurdu.

Seçim dolayısıyla yaşanabilecek sıkıntılar nedeniyle, nüfus müdürlüklerinin cumartesi ve pazar günü açık olacağı açıklandı.

Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler genel seçimleri nedeniyle Çanakkale genelindeki il ve ilçe tüm nüfus müdürlüklerinin hafta sonu, Cumartesi ve Pazar günü seçim günü de dahil olmak üzere açık olacağı kaydedildi.

Seçim dolayısıyla kimliklerle ilgili yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçebilmek için hafta sonu açık olan nüfus müdürlüklerinde kimlik yenileme işlemleri yapılabilinecek. Kimliklerini kaybeden veya yenilemek için geçici kimlik belgesi almak isteyenlerin bir adet biyometrik fotoğrafla başvuru yapmaları gerekiyor.

Çanakkale Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden konuyla alakalı olarak yapılan yazılı açıklamanın metni. “31.03.2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle vatandaşlarımızın kimlik kartı ile ilgili sorunlarında yardımcı olmak, kimlik kartını kaybeden vatandaşlarımızın kimlik kartı başvurularını alarak mağduriyet yaşamalarını önlemek amacıyla 30 Mart 2019 – 31 Mart 2019 tarihlerinde 08:00 – 17:00 saatleri arasında İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri açık bulundurulacaktır.
Kamuoyuna Duyurulur. “

Paylaş:
Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Güncel Haberler

Kadın Girişimcilere Mentorluk Eğitimi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine “Mentorluk Eğitimi” ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Güncel Haberler

Dev yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Kruvaziyer gemisi "Seven Seas Voyager" adlı yolcu gemisi Çanakkale Boğazı’ndan

Mehmetçik İçin “Sefer ve Zafer Duası”

Güncel Haberler

Mehmetçik İçin “Sefer ve Zafer Duası”

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle