25 Mart 2019 Pazartesi
Reklam

Nusret Mayın Gemisinde Anma Töreni

Nusret Mayın Gemisi’nin mayın döküşü anıldı. Nusret Mayın Gemisi’nin 8 Mart 1915 tarihinde gerçekleştirdiği tarihi mayın döküşünü anmak amacı ile Erenköy Koyu’nda tören yapıldı. Nusret Mayın Gemisi’nin mayın döşemiş olduğu hattın üzerinde

Nusret Mayın Gemisinde Anma Töreni
Haber Giriş Tarihi: 09 Mart 2019 17:51 Güncel Haberler

Nusret Mayın Gemisi’nin mayın döküşü anıldı.

Nusret Mayın Gemisi’nin 8 Mart 1915 tarihinde gerçekleştirdiği tarihi mayın döküşünü anmak amacı ile Erenköy Koyu’nda tören yapıldı.

Nusret Mayın Gemisi’nin mayın döşemiş olduğu hattın üzerinde yapılan törene; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Adalet Komisyonu Başkanı Yemliha Karakoç ve protokol üyeleri katıldı.

Deniz Üsteğmen Bora Öykü Baran tarafından 18 Mart Deniz Zaferi’nin kazanılmasında en büyük paya sahip olan Nusret Mayın Gemisi’nin döşemiş olduğu mayın hattının tarihin seyrini nasıl değiştirmiş olduğu ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Daha sonra Nusret Mayın Gemisi’nin Erenköy Koyu’nda oluşturmuş olduğu tarihi mayın hattı üzerinde Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ile Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça tarafından denize çelenk bırakıldı.
Birlik Şeref ve Ziyaretçi Defterini imzalayan Vali Tavlı’ya günün anısına Deniz Üsteğmen Bora Öykü Baran tarafından Nusret Mayın Gemisi Zafer Sancağı takdim edildi.

Paylaş:
Çanakkale’de Deprem Tehlikesi Azaldı

Güncel Haberler

Çanakkale’de Deprem Tehlikesi Azaldı

Çanakkale’de deprem tehlikesi

Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde Satranç Turnuvası

Güncel Haberler

Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde Satranç Turnuvası

Geleneksel Altın Yıllar Satranç Turnuvası sona

Japonya İstanbul Başkonsolosu Çanakkale’de

Güncel Haberler

Japonya İstanbul Başkonsolosu Çanakkale’de

Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki, Çanakkale'ye gelerek Vali Orhan Tavlı’yı ziyaret