O Fotoğrafa İlişkin İYİ Parti’den Açıklama Geldi

O Fotoğrafa İlişkin İYİ Parti’den Açıklama Geldi

Çanakkale İyi Parti İl Başkanlığı, parti binasının balkonunda oturan bir kişinin, ayaklarını balkon demirine uzatmış olduğu fotoğraf ile ilgili açıklama yaptı. Savcılığın soruşturma başlatmış olduğunu belirten İYİ Parti İl Başkanı Eşref Bener Varol, çirkin görüntüye sebep olan kişinin parti ile bir bağlantısının bulunmadığını, olayda ihmali olan parti çalışanında işine son verildiğini belirtti.

Geçen Cumartesi günü, Demircioğlu Caddesi üzerinde bulunan İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı binası balkonunda oturan bir kişi, ayaklarını balkon demirleri asılı Türk Bayrağı’nın üzerine uzatmış bir durumda görüntülendi. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafa kentliler büyük bir tepki gösterdi.

Tepki çeken fotoğraf hakkında bugün İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Eşref Bener Varol, yazılı bir açıklama yaptı. Gerekli soruşturmanın başlatılmış olduğunu belirten Varol, çirkin görüntüye sebep olan kişinin parti ile bağlantısının bulunmadığını belirtti. Ayrıca olayda ihmali olan parti çalışanında da işine son verildiğini açıklayan Varol, şunları belirtti:

“Partimizin il binası balkonunda oluşan çirkin görüntü ile ilgili İl Başkanlığımız tarafından yapılan araştırma sonucunda, bu görüntüye neden olan kişinin M.A. isimli kişi olduğu tespit edilmiştir. Parti üyemiz olmayan bu şahıs o gün partimize gelerek, birkaç arkadaşının partiye üye olmak için geleceğini ve onları bekleyecek olduğunu belirtmiştir. Sonrasında da sigara içmek adına ön balkona çıkan bu kişi söz konusu kabul edilemez görüntüye neden olmuştur. Bir süre beklemiş olduktan sonra, arkadaşlarının daha sonra gelecekler diyerek parti binamızdan ayrılmıştır. Ne tesadüftür ki bu kadar kısa zamanda bu olay gerçekleşmiş, aşağıdan fotoğraflandırılmış ve hemen sonrasında da sosyal medyada paylaşılmaya başlamıştır. Kişi ile alakalı gerekli savcılık soruşturması başlatılmıştır. Bu şahsın cezasını yüce Türk yargısının vereceğinden şüphemiz yoktur. Olayda ihmali tespit edilen parti çalışanının işine derhal son verilmiştir. Şehit kanları ile boyanmış şanlı Türk bayrağımız ve milli değerlerimize olan saygımızı sorgulamak kimsenin haddi değildir. Bu konudaki hassasiyetimizden kimsenin şüphesi olamaz. Parti üyemiz dahi olmayan bir şahsın densizliğinden siyasi fayda üretmeye çalışmak ve partimize milli değerler üzerinden saldırmak siyasi ahlaksızlıktır.” açıklamalarında bulundu.

Çanakkale İyi Parti

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Ülgür Gökhan Taksi Sahipleriyle Bir Araya Geldi14 Aralık 2018

Ülgür Gökhan Taksi Sahipleriyle Bir Araya Geldi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ticari taksi sahipleri ile bir araya geldi. Çanakkale Belediye

Bosna Hersek Heyeti Tarihi Alan’da14 Aralık 2018

Bosna Hersek Heyeti Tarihi Alan’da

Çanakkale’ye gelen Bosna Hersek heyeti Tarihi Alan’ı gezdi. Lapseki Belediyesi’nin kardeş şehri olan Bosna

Müdür Dokuz’dan Kütüphane Ziyareti14 Aralık 2018

Müdür Dokuz’dan Kütüphane Ziyareti

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, kütüphane ziyaretlerine devam ediyor. Kitap okumanın ve

ÇARO Yönetiminden Kemal Dokuz’a Ziyaret14 Aralık 2018

ÇARO Yönetiminden Kemal Dokuz’a Ziyaret

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO) yönetimi Kemal Dokuz’u ziyaret etti. Çanakkale Bölgesel Turist